Reklama

Reklama

Prezydent oczekuje dobrej współpracy od Morawieckiego

Prezydent Andrzej Duda pytany o oczekiwania wobec premiera Mateusza Morawieckiego, powiedział, że oczekuje od niego "dobrej współpracy i dobrego prowadzenia polskich spraw". Dodał także, że premier powinien dbać przede wszystkim o "dobro Polaków".

"Oczekuję dbania o polską gospodarkę, o polskich przedsiębiorców i realizacji programu, który zapowiadaliśmy w kampanii wyborczej" - powiedział prezydent w środę w wywiadzie dla telewizji Polsat News.  

Andrzej Duda ocenił, że jeszcze sporo elementów programu PiS pozostało do zrealizowania, w tym: Mieszkanie plus, dalsze uszczelnianie systemu podatkowego, poprawa ściągalności podatku VAT, przeprowadzenie modernizacji armii, czy naprawa służby zdrowia.  

Pytany, czy Morawiecki ma także poprawić wizerunek Polski za granicą, prezydent stwierdził, że nowy premier ma przede wszystkim "dbać o dobro Polaków".  

Reklama

W kontekście reformy służby zdrowia, prezydent wyraził nadzieję, że zmniejszą się kolejki do lekarzy. "Jest wola podwyższenia finansowania służby zdrowia - to dobrze, bo jak niektórzy mówią, jest potrzebnych więcej pieniędzy w systemie, ale nie tylko. Trzeba też usprawnić funkcjonowanie tego systemu" - stwierdził Andrzej Duda.  

Przed tygodniem prezydent powołał rząd Mateusza Morawieckiego, w którym dotychczasowa premier Beata Szydło objęła funkcję wicepremiera. Morawiecki pozostał ministrem rozwoju i finansów, nie zmienili się również pozostali ministrowie.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy