Reklama

Prezydent Niemiec odwiedził Muzeum Historii Żydów Polskich

Prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier w środę, w drugim dniu wizyty w Polsce, odwiedził Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Pod Pomnikiem Bohaterów Getta złożył wieniec.

Steinmeierowi towarzyszyła małżonka Elke Buedenbender. Parę prezydencką po wystawie stałej oprowadzał dyrektor Muzeum Historii Żydów Polskich Dariusz Stola.

Dyrektor muzeum powiedział PAP, że para prezydencka obejrzała całą ekspozycję stałą muzeum. "Widać było, że zarówno pan prezydent jak i jego małżonka są bardzo zainteresowani, w wielu miejscach przystawali, zadawali dodatkowe pytania, dłużej przyglądali się konkretnym eksponatom" - powiedział Stola.

Podkreślił, że prezydent Niemiec znacznie dłużej zwiedzał wystawę, niż to pierwotnie było przewidziane. "Widziałem, jak dyplomaci niemieccy patrzyli na zegarki i dawali mi znaki, ale prezydent Steinmeier wydłużył czas zwiedzania i na koniec powiedział, że wraz z małżonką muszą tu wrócić, bo nie widzieli jeszcze wszystkiego" - dodał.

Reklama

"Gest głowy państwa niemieckiego"

Dyrektor muzeum powiedział też, że para prezydencka dopytywała o różnorodne kwestie dotyczące wszystkich galerii wystawy stałej, ale szczególnie długo przystanęła w galerii Zagłada. "To było oczywiście zainteresowanie, ale to był też gest głowy państwa niemieckiego" - zaznaczył Stola.

Para prezydencka spędziła w muzeum POLIN około dwóch godzin. Na zakończenie wizyty prezydent Steinmeier złożył podpis w księdze pamiątkowej muzeum.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy