Reklama

Reklama

Prezydent nadał pośmiertnie Izabelli Sierakowskiej Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski

Jak poinformował prezydencki minister Andrzej Dera, Andrzej Duda nadał pośmiertnie Izabelli Sierakowskiej Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski. Odznaczenie zostanie wręczone rodzinie byłej posłanki podczas pogrzebu.

Izabella Sierakowska zmarła po ciężkiej chorobie 31 marca. O nadanie Sierakowskiej odznaczenia państwowego zwrócił się do prezydenta Andrzeja Dudy szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski.

Order zostanie wręczony podczas pogrzebu

- Pan prezydent nadał pośmiertnie Izabelli Sierakowskiej Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski - poinformował w poniedziałek Andrzej Dera. Podkreślił, że odznaczenie zostało przyznane w związku z działalnością publiczną Sierakowskiej.

Dera zapowiedział także, że w imieniu prezydenta wręczy order rodzinie podczas pogrzebu.

Uroczystości pogrzebowe mają się odbyć w czwartek 15 kwietnia o godz. 12 na cmentarzu przy ul. Lipowej w Lublinie. Lewica chciałaby, aby pogrzeb miał charakter państwowy i w tej sprawie szef klubu Krzysztof Gawkowski zwrócił się do marszałek Sejmu Elżbiety Witek.

Reklama

Była posłanka zasiadała w zarządzie krajowym SLD

Izabella Sierakowska zmarła po ciężkiej chorobie 31 marca. O śmierci byłej posłanki poinformował jej syn Michał Sierakowski.

Sierakowska od 1989 r. do 2005 r. jako przedstawicielka PZPR a następnie Sojuszu Lewicy Demokratycznej sprawowała mandat posłanki X, I, II, III i IV kadencji. Była współprzewodniczącą SdRP, a w Sojuszu zasiadała w zarządzie krajowym. W 2004 r. odeszła do Socjaldemokracji Polskiej. W VI kadencji Sejmu (lata 2007-2011) była członkiem koła SDPL.

Przekaż 1 proc. na pomoc dzieciom - darmowy program TUTAJ

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL