Reklama

Reklama

Prezydent Duda dla Interii: Nie przestaję apelować o złagodzenie sporu politycznego

- Nie przestaję apelować o obniżenie temperatury sporu politycznego - mówił prezydent Andrzej Duda w wywiadzie dla Interii zapytany o to, jakie działania podejmie, by doprowadzić do załagodzenia konfliktu w polskim życiu politycznym i społecznym.

Odpowiadając na pytanie o podziały w polskim życiu publicznym, prezydent przywołał swoje krakowskie doświadczenia. - W Krakowie jest inna atmosfera debaty, znacznie bardziej spokojna. Pewnych ram kultury się nie przekracza, a jeśli ktoś to zrobi, to nie jest to dobrze widziane. Ludzie o różnych poglądach mogą usiąść w Krakowie przy stole i znaleźć części wspólne. Na przykład zasiadałem przy jednym okrągłym stole z panią poseł Anną Grodzką z Ruchu Palikota i znajdowaliśmy płaszczyzny wspólne - przypomniał.

- Ja bym chciał, by ta temperatura sporu spadła. Nie przestaję o to apelować. Na pewno są takie kwestie, w których mamy wspólne wartości. Mówiłem o tym choćby 11 listopada. Etos niepodległości - jestem przekonany - mamy wspólny. (...) Mam nadzieję, że na 100-lecie niepodległości będzie mogło to nastąpić - podkreślił Andrzej Duda.

Reklama

Z prezydentem rozmawiali Krzysztof Fijałek i Paweł Czuryło.

Zobacz cały wywiad:

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy