Reklama

Reklama

Prezydent Duda: 2020 to będzie rok polskich zwycięstw

W 2020 r. niepodległa Polska w zjednoczonej Europie, sprawnie rządzona, będzie umacniała swoją pozycję. To będzie rok polskich zwycięstw, w którym słowem najczęściej odmienianym będzie "sukces" - powiedział prezydent Andrzej Duda w orędziu noworocznym.

"Drodzy Rodacy, szanowni Państwo. Żegnamy rok 2019. Jakim słowem możemy go podsumować? To słowo to 'energia'. Ambicja i zapał Polaków wciąż budzą podziw. Tempo wzrostu gospodarczego stawia nas w czołówce państw europejskich. Kiedy rozmawiamy, słyszę często o wyższym poziomie życia polskich rodzin, o przełamaniu kolejnych barier niemożności, o nowoczesnych rozwiązaniach i inwestycjach, także w zieloną energię, w czystą wodę i czyste powietrze" - podkreślił prezydent w wygłoszonym we wtorek wieczorem orędziu noworocznym.

Stwierdził, że innym słowem roku 2019 jest "frekwencja". "Rekordowa liczba głosów oddanych w wyborach do Parlamentu Europejskiego oraz do Sejmu i Senatu była prawdziwym sukcesem polskiej demokracji. Wszyscy możemy go sobie pogratulować. Nasza obywatelska wspólnota rośnie w siłę, a wraz z nią Rzeczpospolita" - oświadczył prezydent.

Reklama

Zaznaczył, że słowem 2019 roku jest także "bezpieczeństwo". "Mam wielką satysfakcję, że uczestniczyłem w negocjacjach, których efektem jest pogłębiona współpraca między członkami NATO oraz zwiększona obecność sił amerykańskich w Polsce" - stwierdził Andrzej Duda.

Podkreślił, że trwają zakupy najnowocześniejszego uzbrojenia dla Wojska Polskiego i wspólne ćwiczenia z naszym sojusznikami. "Granice naszego kraju są dobrze strzeżone" - zapewnił.

Prezydent stwierdził też, że bezpieczeństwo energetyczne wzmocniły tegoroczne decyzje zapewniające stabilne dostawy gazu ziemnego i ropy naftowej, a bezpieczeństwo socjalne zwiększyło się dzięki wprowadzeniu takich świadczeń, jak trzynasta emerytura czy 500 plus już na pierwsze dziecko.

2020 rokiem "polskich zwycięstw"?

Andrzej Duda mówił też o tym, co -jego zdaniem - czeka nas w nowym 2020 roku.

"Ufam, że będzie to rok polskich zwycięstw, że tym słowem, które będziemy odmieniać najczęściej w roku 2020, będzie słowo 'sukces'" - powiedział prezydent.

Wyraził przekonanie, że "niepodległa Polska w zjednoczonej Europie, Polska sprawnie rządzona, także w roku 2020, będzie umacniała swoją silną pozycję".

Jak zapewniał, "w stulecie wygranej bitwy warszawskiej 1920 roku przypomnimy zmagania, które przesądziły o wyniku wojny polsko-bolszewickiej - a także o losach świata sto lat temu".

Prezydent przypomniał, że w 2020 roku "czekają nas również wielkie sportowe emocje". "Liczymy na zwycięstwa naszej reprezentacji podczas mistrzostw Europy w piłce nożnej oraz na medale polskich sportowców w czasie letnich igrzysk olimpijskich w Tokio. Będziemy kibicować biało-czerwonym!" - powiedział.

Prezydent złożył również życzenia noworoczne rodakom w kraju i zagranicą.

"Życzę, aby nowy rok przyniósł Państwu wiele osobistych zwycięstw i sukcesów, aby spełniły się Państwa pragnienia i oczekiwania, aby powiodły się wszelkie plany. Przyjmijcie Państwo życzenia zdrowia, rodzinnego szczęścia i dostatku. Niech wzajemna życzliwość i uprzejmość pomagają nam iść przez życie ze spokojem i pogodą ducha. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego. Do siego roku" - powiedział Andrzej Duda.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL