Reklama

Reklama

Prezydent Andrzej Duda w "Gościu Wydarzeń". Oglądaj od 19:15

Prezydent Andrzej Duda będzie w piątek gościem programu "Gość Wydarzeń". Odpowie na pytania Marcina Fijołka m.in. o relacje Polski z USA, jaki wpływ na ich wygląd ma ustawa medialna, sprawy reprywatyzacji, czy porozumienie Stanów z Niemcami ws. Nord Stream 2. Transmisja programu w Polsat News, polsatnews.pl oraz na głównej stronie Interii o g. 19:15.

Prowadzący rozmowę Marcin Fijołek zapyta głowę państwa także o Polski Ład, rozwiązania podatkowe przedstawione przez polityków PiS oraz o uchylenie immunitetu Marianowi Banasiowi.

Prezydent będzie pytany również o pomysły na walkę z pandemią i zachęcenie do szczepień, szczególnie mieszkańców wschodu Polski.

Podwyżki dla ministrów i posłów

Andrzej Duda odniesie się do sprawy podwyżek dla ministrów i posłów. Według obliczeń mają zarabiać około 4,5 tys. zł więcej niż obecnie. Dziś rano w programie "Graffiti" Krzysztof Bosak, lider Konfederacji, odniósł się do tej sprawy.

Reklama

- Słyszałem, że mają być większe środki na prowadzenie biur poselskich, i z tej podwyżki posłowie nie skorzystają, żaden uczciwy z tego nie skorzysta, raczej pracownicy - powiedział Bosak.

Lider Konfederacji zapytany, czy cieszy się z tej podwyżki, uznał, że "każdy, kto ma w portfelu więcej by się ucieszył". Dodał, że nie jest przekonany czy czas kryzysu, wzrostu bezrobocia jest dobrym czasem na podwyżki. - Ja sam bym nie zawnioskował o podwyżkę dla siebie - zapewniał.

Tematy niepolityczne

Marcin Fijołek porozmawia z prezydentem także o Igrzyskach Olimpijskich 2020 w Tokio i o szansach naszych reprezentantów na medale.

Wczoraj prezydent Andrzej Duda na swoim Twitterze napisał, że "trzyma kciuki za sukcesy WSZYSTKICH naszych Olimpijczyków". "Jestem duchem z Nimi zawsze, czy zdobywają medal czy nie" - dodał.

 

 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy