Reklama

Reklama

Prezydent Andrzej Duda spotkał się z kandydatem na ministra sportu

Prezydent Andrzej Duda spotkał się w środę z Kamilem Bortniczukiem - poinformowała na Twitterze Kancelaria Prezydenta. - Rozmowa dotyczyła ewentualnych planów w związku ze spodziewanym powołaniem posła na stanowisko ministra sportu - powiedział szef Gabinetu Prezydenta RP Paweł Szrot.

Rzecznik rządu Piotr Müller, pytany o spotkanie prezydenta z Bortniczukiem, powiedział, że "kształt zmian w rządzie będzie komunikowany w najbliższym czasie".

Kandydat na ministra sportu


Informację o spotkaniu prezydenta z Bortniczukiem podała w środę Kancelaria Prezydenta RP. Paweł Szrot dopytywany o szczegóły, powiedział: "Rozmowa ta dotyczyła ewentualnych planów w związku ze spodziewanym powołaniem Kamila Bortniczuka na stanowisko ministra sportu".


Podkreślił, że nie było to jeszcze oficjalne wręczenie nominacji. - Tutaj czekamy na wnioski ze strony rządowej. Natomiast to nie jest tajemnicą dla nikogo, że pan poseł Bortniczuk jest kandydatem na ministra sportu - powiedział prezydencki minister.
Dopytywany, kiedy Bortniczuk może zostać powołany na to stanowisko, odparł: "Ja już w sprawie terminów rozpocząłem rozmowy z rządem, ale jeszcze konkretnego terminu wskazanego nie ma".

Reklama


Powstanie nowy resort?


Na uwagę, że powołanie Bortniczuka na ministra sportu będzie oznaczało konieczność podzielenia funkcjonującego obecnie Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Szrot odparł: "Oczywiście. Ale to jest, zdaje się, sprawa prostych rozporządzeń. (...). To nie będzie wymagało, zgodnie z moją prawniczą wiedzą, rozwiązań ustawowych, więc to może nastąpić względnie szybko".

Dopytywany, czy to kwestia dni, czy raczej tygodni, odparł, że według niego "bliżej jednego (tygodnia) niż trzech". - Ale zobaczymy, inicjatywa tu też leży po stronie przedstawicieli rządu - dodał minister.

Bortniczuk, wcześniej polityk Porozumienia Jarosława Gowina, jest obecnie w Partii Republikańskiej, powołanej przez Adama Bielana; w Sejmie jest posłem klubu PiS. 


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne