Reklama

Prezydent Andrzej Duda powołał nowych członków Rady Dialogu Społecznego

Prezydent Andrzej Duda w poniedziałek powołał nowych członków Rady Dialogu Społecznego. Głowa państwa nominowała trzech przedstawicieli Federacji Przedsiębiorców Polskich - przewodniczącego Marka Kowalskiego, głównego ekonomistę Łukasza Kozłowskiego oraz dyrektor ds. dialogu Sylwię Szczepańską.

- Cieszę się z dzisiejszej uroczystości, chociaż w trudnym czasie. Ale właśnie ten trudny czas także powoduje to, że są oczekiwania wobec Rady Dialogu Społecznego. Wzmocnienie w tej Radzie strony pracodawców, mam nadzieję, że w sposób korzystny wpłynie na jej pracę, co przełoży się na poprawę sytuacji polskich przedsiębiorców - mówił prezydent Andrzej Duda, po wręczeniu nominacji.

Przypomniał, że Federacja Przedsiębiorców Polskich została zarejestrowana w zeszłym roku. Przedstawiciele trzech organizacji pracodawców w Radzie zdecydowali się odstąpić po jednym miejscu, by przedstawiciele FPP znaleźli się w RDS.

Reklama

- Wierzę, że gdy zakończy się pandemia, wrócimy do szybkiego wzrostu gospodarczego - zapewniał Andrzej Duda.

Forum trójstronnego dialogu

Powołana w 2015 r. Rada Dialogu Społecznego zastąpiła działającą od 1994 r. Trójstronną Komisję do Spraw Społeczno-Gospodarczych. Instytucja ta stanowi forum dialogu trójstronnego i współpracy strony pracowników, strony pracodawców oraz strony rządowej.

Członkami statutowymi Rady Dialogu Społecznego są przedstawiciele: rządu, reprezentatywnych organizacji związkowych (m.in. NSZZ "Solidarność" oraz Forum Związków Zawodowych) oraz reprezentatywnych organizacji pracodawców (m.in. Konfederacja "Lewiatan", Pracodawcy Rzeczpospolitej Polskiej, Związek Przedsiębiorców i Pracodawców).

Przewodniczącym RDS jest wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin.

Polsat News

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy