Reklama

Reklama

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę wprowadzającą 500 złotych na dziecko

Andrzej Duda podpisał w środę ustawę o programie "Rodzina 500 plus", która gwarantuje 500 złotych miesięcznie na każde drugie i kolejne dziecko, a w przypadku najbiedniejszych rodzin również i na pierwsze.

- Dziękuję premier Szydło i minister Rafalskiej za zrealizowane zobowiązania wobec Polaków - powiedział Andrzej Duda.

- To wielki ruch w stronę naprawy Rzeczypospolitej - dodał prezydent.

Ustawa wprowadzająca program zakłada, że świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł na drugie i kolejne dziecko otrzyma każda rodzina, bez względu na dochody. W przypadku rodzin z jednym dzieckiem trzeba będzie spełnić kryterium dochodowe - 800 zł na osobę w rodzinie lub 1200 zł w przypadku dzieci z niepełnosprawnością. Świadczenie będzie wypłacane do ukończenia przez dziecko 18 lat. Program ma ruszyć w kwietniu. Wnioski należy składać w gminach, raz do roku.

Reklama

- To jest dla mnie niezwykle radosny dzień, ponieważ po raz pierwszy od 1989 roku powstaje i dziś zostanie zakończony proces legislacyjny ustawy, która rzeczywiście oznacza wsparcie ze strony polskiego państwa dla tych, którzy są w naszym kraju najważniejsi, dla rodzin, które mają dzieci - komentował w środę Andrzej Duda.

Duda przypomniał, że w kampanii przed wyborami prezydenckimi zapowiadał, że ten program zostanie zrealizowany.

"Poprzedni rząd mówił do mnie - nie zrealizujemy tego programu, bo ten program się nie nadaje do zrealizowania. Ja powiedziałem: nie chcę takiej Polski, w której w kółko słyszę 'nie da się, nie da się'. Ten program na pewno da się zrealizować, jeżeli nie ten, to wierzę, że zrealizuje go przyszły rząd. I oto, proszę państwa, właśnie rząd na czele z panią premier Beatą Szydło, gdzie ministrem rodziny jest pani minister Elżbieta Rafalska, i ten rząd wspólnie ze mną jako prezydentem RP właśnie dzisiaj rozpoczyna wdrażanie tego programu" - powiedział Duda.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy