Reklama

Reklama

Prezydenckie postanowienie łaski trafiło do sądu

Decyzja prezydenta o ułaskawieniu Mariusza Kamińskiego i trzech innych byłych funkcjonariuszy CBA trafiła do Sądu Okręgowego w Warszawie, który miał zajmować się apelacją w sprawie działań CBA w związku z tzw. aferą gruntową.

Sędzia Wojciech Małek informuje, że postanowienie nie zawiera (nie ma takiego wymogu) uzasadnienia decyzji głowy państwa. Z treści dokumentu wynika, że aktem łaski postępowanie zostaje umorzone. To oznacza, że sąd prawdopodobnie nie będzie podejmował żadnych innych czynności w tej sprawie.

Rozmówca IAR podkreśla, że sędziowie pierwszy raz mają do czynienia z taką sytuacją i zastanawiają się, jak postąpić w tej sprawie. Ostateczna decyzja, według sędziego Małka, zapadnie w ciągu kilku najbliższych dni.

W marcu były szef CBA został nieprawomocnie skazany skazał na trzy lata więzienia. Sąd orzekł też zakaz pełnienia funkcji publicznych przez 10 lat. Chodziło o nielegalne działania i przekroczenia uprawnień w sprawie tak zwanej afery gruntowej. Mariusz Kamiński odwołał się od wyroku. Wczoraj Kancelaria Prezydenta poinformowała o ułaskawieniu ministra - koordynatora ds. służb specjalnych w rządzie Beaty Szydło.

Reklama

"Decyzję Pana Prezydenta traktuję jak symbol przywracania podstawowego poczucia sprawiedliwości, uczciwości i przyzwoitości w życiu publicznym. Jestem przekonany, że jednoznaczne stanowisko prezydenta służy interesowi publicznemu" - skomentował decyzję o ułaskawieniu sam zainteresowany.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy