Reklama

Prezydencie projekty ustaw są "szlifowane"

Niebawem poznamy prezydenckie projekty ustaw dotyczące podniesienia kwoty wolnej od podatku oraz obniżenia wieku emerytalnego? Jak zapowiedziała dziś szefowa prezydenckiej kancelarii Małgorzata Sadurska, są one "szlifowane".

Jak mówiła Sadurska w radiu Tok FM, prace nad tymi projektami są bardzo zaawansowane. "Pan prezydent Andrzej Duda obiecał złożenie dwóch projektów ustaw (...) dotyczących kwoty wolnej od podatku oraz obniżenia wieku emerytalnego. (...) Mogę powiedzieć, że te projekty są już szlifowane" - poinformowała.

Przypomniała, że pod projektem w sprawie referendum podpisało się ponad dwa miliony Polaków. - Pytania na temat obniżenia wieku emerytalnego padają w czasie spotkań pana prezydenta Andrzeja Dudy. Myślę, że większość sejmowa i rząd powinni to sobie wziąć do serc, bo projekty ustaw zostaną złożone i my powiemy: sprawdzam - powiedziała Sadurska.

Reklama

Prezydent Andrzej Duda w niedawnym wywiadzie dla PAP mówił, że jego pierwsze prezydenckie projekty będą dotyczyć reformy emerytalnej i podniesienia kwoty wolnej od podatku. "Jeśli chodzi o kwotę wolną od podatku, dzisiaj jest ona na śmiesznym poziomie. Zapowiedziałem, że w jak najszybszym czasie powinna zostać podniesiona do co najmniej ośmiu tysięcy, ale mam nadzieję, że w kolejnych latach będzie ona podnoszona" - mówił.

Do tych planów odniosła się w środę premier Ewa Kopacz. "Jeśli mówimy dziś, że tym, którym się najciężej żyje w Polsce, powinniśmy pomagać, to zwiększając kwotę wolną od podatku, równo traktujemy tych, którym się powiodło, i tych, którym jest naprawdę ciężko" - mówiła premier w TVP Info.

"Dzisiaj jeśli ktoś mówi, że chce obniżyć wiek emerytalny, gdyby był do końca rzetelny w tym, co mówi, powiedziałby: +ale wy musicie się zgodzić na to, że wasze emerytury w przyszłości będą zdecydowanie niższe+. I wtedy jest to uczciwe postawienie sprawy. Dzisiaj w kampanii politycznej, w tej kampanii wyborczej dominuje polityka, która jest mało odpowiedzialna" - oświadczyła.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy