Reklama

Reklama

Prezes Polskiego Radia zakazała pracownikom wypowiadania się w mediach

Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska wydała zarządzenie, według którego pracownicy rozgłośni nie mogą się wypowiadać w mediach bez wcześniejszego zatwierdzenia nadawcy - informuje serwis Wirtualnemedia.pl.

Jak precyzuje serwis, zgodę na wypowiedzi medialne musi uprzednio zatwierdzić zarząd radia, który dodatkowo zatwierdzi także tematykę planowanej rozmowy.

Dedykowany do kontaktu z mediami jest wyłącznie rzecznik prasowy nadawcy - czytamy.

Wirtualnemedia.pl wskazują, że powodem takiej decyzji mogą być niedawne wypowiedzi dyrektora Trójki Kuby Strzyczkowskiego.

Słowa Strzyczkowskiego

Przypomnijmy, że dyrektor Trójki opublikował niedawno na Facebooku oświadczenie, w którym przekazał, że chciał przeprosić Marka Niedźwieckiego, jednak próba ta została zablokowana przez zarząd Polskiego Radia. 

Reklama

Informował również, co dzieje się w rozgłośni. Chodziło o współpracę z wicedyrektorem Mirosławem Rogalskim, który według Strzyczkowskiego nie jest akceptowany przez resztę zespołu.

"Zaproponowałem dyr. Rogalskiemu złożenie dymisji. Nie złożył. Nie uczestniczy w pracach Zespołu Trójki, ponieważ Zespół nie wyobraża sobie tej współpracy z uwagi na szkalowanie red. Niedźwieckiego" - pisał Kuba Strzyczkowski.

Obecna sytuacja w Trójce to pokłosie afery związanej z odejściem długoletniego dziennikarza Marka Niedźwieckiego. Stało się to, ponieważ władze radia anulowały 1998. notowanie "Listy przebojów", w którym na pierwszym miejscu znalazła się piosenka Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój". 

Szefostwo wskazało wówczas, że anulowanie listy jest spowodowane manipulacjami Niedźwieckiego przy wyniku. Nie zgadzali się z tym inni dziennikarze, którzy odnotowali, że piosenka została usunięta z listy celowo, ponieważ zawierała krytyczne słowa pod adresem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego.

Zakaz wypowiedzi

Jak informuje serwis Wirtualnemedia.pl, kolejnym etapem afery w Trójce jest zakaz wypowiadania się dla mediów.

W zarządzeniu prezesa Polskiego Radia znalazł się także zapis dotyczący wypowiedzi dziennikarzy w mediach społecznościowych. Jak wskazano - należy unikać "osobistych dygresji na tematy związane z kwestiami politycznymi, religijnymi czy obyczajowymi". 

Sprawę upublicznił dziennikarz ekonomiczny Polskiego Radia, Paweł Sołtys.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy