Reklama

Premier: Zaproponujemy KE "pewne zmiany" ws. reformy wymiaru sprawiedliwości

​Jestem przekonany, że na pewno dogadamy się z KE w sprawie reformy wymiaru sprawiedliwości w Polsce; w ciągu kilku dni zaproponujemy KE "pewne zmiany"; mamy nadzieję, że będzie z tego zadowolona - oznajmił w sobotę premier Mateusz Morawiecki na konferencji FOTAR w Hamburgu.

Premier w sobotę bierze udział w konferencji Future of Transatlantic Relations (FOTAR). Szef polskiego rządu wraz z wicekanclerzem i ministrem finansów Niemiec Olafem Scholzem zabrał głos w dyskusji pt. "Europejska perspektywa na przyszłość stosunków transatlantyckich".

Morawiecki został zapytany, jak rozwiąże problemy między Polską a Komisją Europejską, związane z reformą wymiaru sprawiedliwości. "Jestem przekonany, że na pewno dogadamy się z KE i na pewno znajdziemy rozwiązanie w tej dyskusji" - oświadczył szef rządu.

Reklama

Jak przekonywał, w reformie chodzi o zwiększenie wydajności systemu sądownictwa. "Takie są nasze zamiary i uważam, że zmierzamy we właściwym kierunku" - powiedział Morawiecki.

"Trzeba się uspokoić, trzeba dojść do kompromisu, trzeba prowadzić dialog - to się obecnie dzieje" - podkreślił premier. Poinformował również, że w ciągu kilku dni Polska przedstawi i zaproponuje KE "pewne zmiany". "Mamy nadzieję, że będzie z tego zadowolona" - zauważył Morawiecki.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy