Reklama

Reklama

Premier Szydło: Polska jest państwem ważnym, z którym trzeba się liczyć

Wystąpienie prezydenta USA Donalda Trumpa dowodzi, że Polska jest państwem ważnym, z którym trzeba się liczyć - oceniła premier Beata Szydło. Podkreśliła, że Stany Zjednoczone są dla naszego kraju bardzo ważnym partnerem, a rozmowy prezydenta Trumpa w Warszawie pokazały, że Polska także jest ważnym partnerem dla USA.

"To, że dzisiaj Donald Trump tutaj, na tle pomnika Powstańców Warszawskich występował, był tutaj razem z nami, dowodzi, że Polska jest państwem ważnym, Polska jest państwem, z którym trzeba się liczyć i Polska jest państwem, które jest gwarantem światowego pokoju, bezpieczeństwa, szybko się rozwijamy" - powiedziała dziennikarzom premier Szydło. 

Dodała, że Polska jest państwem, które "gwarantuje swoim obywatelom jak najwyższe standardy życia" i że jest państwem, które "chce z innymi współpracować po to, żebyśmy właśnie budowali pokój na świecie".  

Reklama

"Stany Zjednoczone są dla nas bardzo ważnym partnerem i to, że dzisiaj prezydent Donald Trump rozmawiał z prezydentem Andrzejem Dudą, że rozmawiali na temat bezpieczeństwa, na temat gospodarki, że są już podjęte też konkretne decyzje, to świadczy o tym, że Polska jest ważnym partnerem dla Stanów Zjednoczonych" - powiedziała szefowa polskiego rządu.

"Jako polski premier, jako Polka, jestem dumna z tego, że przeżywamy takie chwile" - mówiła dziennikarzom po przemówieniu prezydenta USA Donalda Trumpa na pl. Krasińskich w Warszawie premier Beata Szydło. 

"Pan prezydent mówił w swoim wystąpieniu o polskim bohaterstwie, o wspaniałych Polakach i ja mogę powiedzieć tyle: jako polski premier, jako Polka jestem dumna z tego, że przeżywamy takie chwile, jestem dumna z tego, że Polska rozwija się tak świetnie, że rząd, którym mam zaszczyt kierować, prowadzi polskie sprawy w dobrym kierunku" - powiedziała premier. 

"Jestem dumna z tego, że dzisiaj tutaj mogliśmy przeżywać tak wspaniałe i wielkie chwile" - dodała szefowa rządu.


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy