Reklama

Premier Szydło: Moją rolą na forum UE jest prezentowanie polskiego stanowiska

"To było dobre i potrzebne spotkanie. Myślę, że czas, by te emocje, które zostały wywołane przez nieodpowiedzialne środowiska na temat sytuacji w Polsce, uspokoić" - powiedziała Szydło na konferencji prasowej po wtorkowym spotkaniu.

Dziś po godz. 13.30 w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyło się spotkanie premier Beaty Szydło z szefami klubów parlamentarnych ws. sytuacji międzynarodowej i polityki zagranicznej. Po spotkaniu premier Szydło wzięła udział w konferencji prasowej, podczas której wyjaśniła szczegóły spotkania.

O godzinie 13:30 w siedzibie KPRM pojawili się: szef klubu PiS - Ryszard Terlecki i rzeczniczka tego klubu Beata Mazurek, szef klubu PO - Sławomir Neumann, a także wiceszef klubu Platformy Rafał Trzaskowski, szef klubu Nowoczesnej - Ryszard Petru, PSL - Władysław Kosiniak-Kamysz, Kukiz'15 - reprezentowany jest przez wiceszefa klubu Marka Jakubiaka. W spotkaniu wzięli także udział m.in. szef MSZ Witold Waszczykowski i wiceszef MSZ Konrad Szymański.

Reklama

Premier Beata Szydło podziękowała liderom za spotkanie. "Czas, żeby emocje uspokoić. Sprawy zagraniczne powinny być dla nas ważne, niezależnie od strony politycznej" - mówiła Beata Szydło.

"Rolą partii rządzącej jest realizowanie programu, rolą opozycji krytyka merytoryczna. Ta refleksja pojawiła się na spotkaniu"- dodała. 

"Zgodziliśmy się co do tego, że sprawy polskie należy rozwiązywać w Polsce, bo źle się stało, że te sprawy zostały przeniesione na arenę międzynarodową. Zrobimy wszystko, żeby wyjaśnić nieprawdziwe informacje o Polsce, które pojawiły się na forum europejskim" - mówiła Szydło 

"Odkłamanie opinii o Polsce to nasze główne zadanie. Umówiliśmy się, że kluby parlamentarne też w tej kwestii podejmą działania" - dodała.

"Umówiliśmy się też na kolejne spotkania" - zapowiedziała premier Szydło. 

Premier Szydło stwierdziła także, że będzie reprezentować Polskę na forum europejskim, kiedy będzie się tam toczyć dyskusja na temat naszego kraju. - Moją rolą na forum UE jest prezentowanie polskiego stanowiska, obrona dobrego imienia Polski i odkłamanie nieuprawnionych opinii, które na temat Polski pojawiały się w ostatnich dniach - powiedziała szefowa rządu.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy