Reklama

Reklama

Premier: Program "Maluch" także dla uczelni wyższych

Uczelnie wyższe będą mogły korzystać z programu "Maluch". Premier Ewa Kopacz na wydziale prawa i administracji Uniwersytetu Łódzkiego ogłosiła uruchomienie kolejnego narzędzia w ramach polityki prorodzinnej.

Na zmodyfikowany program "Maluch" są już przeznaczone dodatkowe pieniądze poinformowała Kopacz. 50 milionów zostało przeznaczonych na modyfikację programu, za te pieniądze będą budowane żłobki na uczelniach - wyjaśniła premier.

Ewa Kopacz zaapelowała do rektorów, żeby występowali o pieniądze i tworzyli odpowiednie programy.

- Polityka prorodzinna rządu ma zatrzymać młodych ludzi w kraju, skłonić ich do budowania przyszłości w Polsce, a nie za granicą - dodaje Kopacz. Są pożyczki bezzwrotne, ale także nisko oprocentowane kredyty - 75 tys. złotych. Premier przypomniała, że to są formy wsparcia dla tych, którzy chcą otwierać własne firmy.

Reklama

Z programu "Maluch" teraz będą mogli korzystać nie tylko studenci, ale także pracownicy naukowi i inni zatrudnieni na uczelni.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy