Reklama

Reklama

Premier: Otwieramy szpitale tymczasowe, by zapewnić opiekę każdemu

"Staraliśmy się przygotować do 4. fali zapewniając powszechny dostęp do szczepień oraz ponownie uruchomiając tymczasowe szpitale" - napisał w sobotę premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że "otwierają je, by zapewnić opiekę każdemu potrzebującemu".

Szef rządu w sobotę przebywał na Dolnym Śląsku, gdzie wizytował szpitale tymczasowe.

We wpisie na Twitterze zapewnił, że rząd od miesięcy przygotowywał się na czwartą falę pandemii koronawirusa.

"Od miesięcy wskazywaliśmy, że 4. fala pandemii nadejdzie. Staraliśmy się do niej przygotować. Zapewnić powszechny dostęp do szczepień, ale także ponownie uruchomić tymczasowe szpitale. Dziś, gdy fala zakażeń wzbiera, otwieramy je, aby zapewnić opiekę każdemu, kto tego potrzebuje" - napisał premier.

Koronawirus w Polsce. Ile przypadków?

W sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że badania potwierdziły 15 190 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, najwięcej na Mazowszu i Lubelszczyźnie. Zmarło 186 osób z COVID-19 - w tym z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami - 146 chorych.

Reklama

Z danych wynika, że dla pacjentów z COVID-19 przygotowano 15 042 łóżka i 1366 respiratorów. W szpitalach przebywają 9473 osoby z COVID-19, w tym 798 chorych jest podłączonych do respiratorów. Wolnych pozostaje 5569 łóżek.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje