Reklama

Reklama

Premier Morawiecki wykonał wyrok sądu i sprostował słowa o drogach

Premier Mateusz Morawiecki sprostował swoją wypowiedź dotyczącą budowy dróg lokalnych przez koalicję PO-PSL. Jego oświadczenie zostało wyemitowane tuż przed głównym wydaniem "Faktów" TVN oraz na antenie TVP Info przed "Wiadomościami".

Premier Mateusz Morawiecki musiał sprostować swoją wypowiedź nt. budowy dróg i mostów z 15 września zgodnie z wyrokiem Sądu Apelacyjnego w Warszawie.

"Nieprawdziwe są informacje podane przeze mnie w dniu 15 września 2018 r. podczas wiecu wyborczego komitetu wyborczego Prawo i Sprawiedliwość w Świebodzinie, że w ciągu jednego do półtora roku wydawana jest przez nas większa suma na drogi lokalne, niż za czasów koalicji PO i PSL w ciągu ośmiu lat. Mateusz Morawiecki, premier rządu Rzeczpospolitej Polskiej" - głosi oświadczenie szefa rządu, które jednak zostało odczytane nie przez niego, ale przez lektorkę na antenie TVN przed "Faktami" oraz na antenie TVP Info przed "Wiadomościami". 

Reklama

Chodzi o wypowiedź szefa rządu z 15 września podczas spotkania z mieszkańcami Świebodzina. Morawiecki zarzucił wówczas koalicji PO-PSL, że wbrew deklaracjom liderów tych partii, w czasie jej rządów, nie budowano dróg i mostów. "Pamiętacie jak nasi poprzednicy mówili: budujmy nie politykę, tylko drogi i mosty? Pamiętacie coś takiego? Nie było ani dróg, ani mostów" - mówił wówczas premier. "Żeby nie być gołosłownym powiem tak: nasi poprzednicy (...) przez osiem lat wydali pięć miliardów na drogi lokalne. To tyle ile my wydajemy w ciągu jednego do półtorej roku" - dodał Morawiecki i to te nieprawdziwe dane musiał sprostować.

Wniosek do sądu w sprawie tej wypowiedzi został złożony przez komitet Koalicji Obywatelskiej w trybie wyborczym. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy