Reklama

Reklama

Premier Morawiecki spotkał się z dyrektor Wywiadu Narodowego USA

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się w piątek z Avril Haines, dyrektor Wywiadu Narodowego USA. "Kontynuujemy bliską współpracę z USA w zakresie bezpieczeństwa na wschodniej flance NATO" - napisał na Twitterze rzecznik rządu Piotr Müller.

"Rozmowa odbyła się na prośbę strony amerykańskiej, a jej uczestnicy uzgodnili, że niezbędna jest bliska współpraca w zakresie bezpieczeństwa na wschodniej flance NATO" - czytamy w komunikacie po spotkaniu premiera Morawieckiego z dyrektor Haines.

"Kontynuujemy bliską współpracę z USA w zakresie bezpieczeństwa na wschodniej flance NATO. W Warszawie odbyła się seria spotkań z Avril Haines, Dyrektor Wywiadu Narodowego USA z premierem Mateuszem Morawieckim, szefem MSWiA Mariuszem Kamińskiem, szefem MON Mariuszem Błaszczakiem, w BBN z Szefem Gabinetu Prezydenta RP z Pawłem Szrotem" - podał rzecznik rządu na Twitterze.

Reklama

"Poza spotkaniem z premierem Mateuszem Morawieckim, pani Avril Haynes rozmawiała również z ministrem spraw wewnętrznych i administracji, koordynatorem służb specjalnych Mariuszem Kamińskim, ministrem obrony narodowej Mariuszem Błaszczakiem. W Biurze Bezpieczeństwa Narodowego spotkała się również z przedstawicielami Kancelarii Prezydenta RP pod przewodnictwem szefa gabinetu Prezydenta, ministra Pawła Szrota" - dodano.

Współpracowała z Obamą i Bidenem

Avril Haines jest dyrektorem Wywiadu Narodowego od stycznia 2021 roku. Haines współpracowała z obecnym prezydentem w latach 2007-2008, kiedy była doradczynią Senackiej Komisji Spraw Zagranicznych, a jej przewodniczącym był Joe Biden.

W późniejszym etapie swojej kariery Haines działała w administracji prezydenta Baracka Obamy. Od sierpnia 2013 do stycznia 2015 pełniła zaś funkcję zastępczyni dyrektora CIA. 

Media informowały, że Haines, kiedy była w administracji Obamy, podejmowała decyzje o zabijaniu, za pomocą drona, osób uznanych za zagrożenie bezpieczeństwa narodowego USA.    

Reklama

Reklama

Reklama