Reklama

Reklama

​Premier Morawiecki po szczycie V4: Będziemy dbali o każde euro

Wypracowaliśmy i potwierdziliśmy stanowisko Grupy Wyszehradzkiej wobec Europejskiego Funduszu Odbudowy; będziemy dbali o każde euro, będziemy dbali o nasz interes - napisał w czwartek (11 czerwca) na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.

Po powrocie ze szczytu Grupy Wyszehradzkiej w Czechach premier poinformował na Facebooku, że razem z premierami Czech, Słowacki i Węgier wypracowali i potwierdzili stanowisko V4 wobec Europejskiego Funduszu Odbudowy, a także podkreślili, że potrzebna jest elastyczność w wydawania tych środków.

Zaznaczył, że fundusz ten nie może zastąpić polityk traktatowych, one muszą być wsparte przez wieloletnie ramy finansowe, co do których szefowie rządów V4 również się porozumieli.

"Padło wiele ciepłych słów wsparcia, wymieniliśmy doświadczenia związane z walką z koronawirusem i jesteśmy gotowi na nadchodzący szczyt UE" - dodał.

Reklama

"Być może część z Państwa świętuje już długi weekend, więc bez zbytniego zagłębiania się w szczegóły powiem: będziemy dbali o każde euro, będziemy dbali o nasz interes" - zapewnił Morawiecki.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy