Reklama

Reklama

Premier Mateusz Morawiecki: Przedłużamy program bezzwrotnych dotacji dla mikro i małych firm

"Podjęliśmy decyzję o przedłużeniu obowiązywania programu bezzwrotnych dotacji w wysokości do 5000 złotych dla mikro i małych firm. Program będzie obowiązywać także w styczniu i lutym" - poinformował premier Mateusz Morawiecki.

"To realna pomoc dla firm - zwłaszcza tych najmniejszych - które nie mogą teraz działać z powodu ograniczeń pandemicznych" - podkreślił szef rządu we wpisie zamieszczonym na Facebooku.

Szef rządu podkreślił jednocześnie, że "najskuteczniejszą bronią na kryzys spowodowany przez COVID-19 są szczepionki, które zamówiliśmy, które już rozprowadzamy i te na które czekamy".

"Drugą skuteczną metodą walki z koronawirusem - niestety bardziej uciążliwą - są niezbędne obostrzenia. Innej drogi nie ma" - przekazał Mateusz Morawiecki. 

Premier dodał, że "widzimy, co dzieje się w innych krajach Europy". 

Reklama

"Na pomoc wydaliśmy już 175 miliardów złotych"

"Tam restrykcje są jeszcze bardziej dotkliwe i uciążliwe. Zapewniam jednak Państwa, że rząd robi wszystko, by jak najszybciej uruchomić gospodarkę i znosić obowiązujące zakazy oraz ograniczenia" - dodał szef rządu. 

Szef rządy przyznał, że w wielu branżach obostrzenia wymusiły ograniczenia lub niemal całkowitą rezygnację z prowadzenia działalności.

"Rozumiem głosy rozgoryczenia, rozumiem chęć powrotu do normlanej pracy. Właśnie dlatego podjęliśmy też decyzję o przyznaniu na grudzień, styczeń i luty naszego programu dotacji bezzwrotnej do 5 tys. zł dla mikro i małych firm. Przeznaczymy na to kolejne od 2,5 do 3 mld zł. Łącznie rządowe wsparcie dla polskich przedsiębiorców przekroczyło już 175 mld zł. I dzięki temu uratowanych zostało ponad 5 milinów miejsc pracy" - powiedział.

Morawiecki dodał, że tym razem pomoc kierowana jest do 48 branż, które z powodu jesiennych i zimowych obostrzeń musiały ograniczyć lub zupełnie wstrzymać swoją działalność.

Wnioski o bezzwrotną dotację dla mikro i małych firm można składać elektronicznie przez stronę praca.gov.pl.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje