Reklama

Reklama

Premier Mateusz Morawiecki: 300 migrantów chce wrócić do kraju

Kryzys na granicy. Mateusz Morawiecki: 300 migrantów chce wrócić do kraju

​W ośrodkach dla cudzoziemców jest 1800 osób, a około 300 z nich zdecydowało się na powrót do swojego kraju pochodzenia, dajemy im samolot, bilet i "dobrą wyprawkę" - poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki odpowiadając w Sejmie na pytania posłów.

Odpowiadając na pytanie lidera Lewicy Włodzimierza Czarzastego oraz uwagi innych posłów dotyczące możliwości odsyłania migrantów samolotami do ich krajów, szef rządu potwierdził, że jest to rozważane także z władzami Unii Europejskiej.

- To rozważamy, dyskutujemy o tym z Unią Europejską - zapewnił. Potwierdził, że chodzi także o migrantów trafiających do ośrodków dla cudzoziemców w Polsce.

"Bilet i wyprawka"

Jak poinformował, "w tych ośrodkach jest aktualnie 1800 osób, około 300 z nich zdecydowało się na powrót do swoich krajów pochodzenia". - I my tym osobom dajemy samolot, bilet, dobrą wyprawkę w rozumieniu też wsparcia finansowego. I wobec wszystkich chcemy tak postępować, zarówno tych, którzy są u nas w ośrodkach, jak i tych, którzy być może przenikną na terytorium Polski - powiedział.

Reklama

Premier przypomniał, że takich nielegalnych prób przekroczenia granicy "uniemożliwiliśmy około 31 tysięcy". - Ale ileś prób jest udanych - przyznał. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne