Reklama

Premier: Lokalne społeczności powinny mieć poczucie bezpieczeństwa

Rząd rozpoczął w czwartek program przywracania urzędów pocztowych w małych miejscowościach. Lokalne społeczności powinny mieć poczucie bezpieczeństwa, stabilności i tego, że potrzebne instytucje są blisko ich domów - podkreśliła premier Beata Szydło podczas wizyty w miejscowości Gózd (woj. mazowieckie).

- Otwieramy, dzięki współpracy Poczty Polskiej i samorządu, nowy urząd pocztowy - powiedziała premier. - To jest wywiązanie się z naszych zobowiązań. Tym największym jest danie szansy, żeby lokalne społeczności, zwykli obywatele mieli poczucie bezpieczeństwa, stabilności, ażeby te instytucje, które są im potrzebne do normalnego, codziennego życia były blisko ich domów - dodała szefowa rządu.

Premier podkreśliła, że Polacy najbardziej oczekują tego, by "wreszcie mieć poczucie, że są współgospodarzami własnego państwa".

Szefowa rządu przywołała program przywracania posterunków policji realizowany przez MSWiA. Jak zaznaczyła, w tym roku 24 posterunki powstały w małych miejscowościach.

Reklama

Plan na rzecz odpowiedzialnego rozwoju nastawiony jest na to, aby ożywiać społeczności lokalne - mówiła premier. - To plan niezwykle ambitny, realny, który będziemy konsekwentnie realizować - zapewniła.

Premier zapewniła, że rząd będzie konsekwentnie realizował swój program, który jest "ułożony zgodnie z określonym harmonogramem". W przyszłym roku - podkreśliła - "priorytetem rządu będzie dbałość o to, aby rozwój gospodarczy w Polsce był dynamiczny".

Szydło: Sprawy Polski idą w dobrym kierunku

Nawiązując do przygotowanego przez wicepremiera, ministra finansów i rozwoju Mateusza Morawieckiego Planu na rzecz odpowiedzialnego rozwoju Szydło podkreślała, że plan ten nastawiony jest na to, aby ożywiać lokalne społeczności. - Aby nikt nie czuł się wykluczony, żeby Polska rozwijała się równomiernie, ale przede wszystkim, by rozwijała się dynamicznie - podkreśliła.

- Chcę państwa zapewnić, że ten plan, który jest planem niezwykle ambitnym, jest bardzo dobrze przygotowany, jest realny i będziemy konsekwentnie go realizować - zapewniła szefowa rządu.

Jak dodała, "możemy mieć wszyscy poczucie tego, że (...) budujemy dobrą przyszłość dla Polski; dobrą i stabilną". - Możemy być wszyscy spokojni, że sprawy Polski idą w dobrym kierunku - powiedziała szefowa rządu.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy