Reklama

Reklama

P​remier: Kazimierz Górski prowadził swoje "Orły" do zwycięstw i dawał Polakom nadzieję

Kazimierz Górski dawał Polakom w bardzo trudnych latach ogromną nadzieję, prowadził swoje "Orły" do zwycięstw - powiedział premier Mateusz Morawiecki. W niedzielę stadion PGE Narodowy w Warszawie otrzymał imię legendarnego trenera.

- Kazimierz Górski prowadził nas do zwycięstw. Pamiętamy, jak te zwycięstwa dawały nam nadzieję - powiedział premier podczas Święta Piłki Nożnej na PGE Narodowym.

Legendarny trener, wielki patriota

Podkreślił, że Górski był kimś więcej, niż tylko trenerem kadry narodowej. - Każdy, kto pamięta lata 70, wie doskonale, że Kazimierz Górski dawał Polakom w trudnych bardzo latach ogromną nadzieję. Nadzieję na odzyskanie naszej wartości, również naszej wielkości, bo był wielkim, polskim patriotą - mówił.

Zdaniem Morawieckiego, to "bardzo cenna i wspaniała idea i znakomity pomysł, żeby ten stadion, nasz narodowy stadion, główny stadion polski, nosił imię Kazimierza Górskiego".

Reklama


- Tak, jak "Orły Górskiego" dawały nam nadzieję takiego spojrzenia na piłkę nożną, tak jego spojrzenie na młodzież, na kształcenie młodzieży, dawało nadzieję na lepszą przyszłość i polskiego sportu i w ogóle Polski - powiedział premier.

Dodał, że PGE Narodowy, to "twierdza polskich kibiców", "twierdza polskiego patriotyzmu". - Tutaj polska drużyna od 7 lat nie przegrała meczu - dodał szef rządu.

Kim był Kazimierz Górski?


Urodzony 2 marca 1921 roku we Lwowie Kazimierz Górski właśnie tam rozpoczął przygodę z piłką nożną. W 1952 roku ukończył kurs trenerski w krakowskiej Wyższej Szkole Wychowania Fizycznego, by po zakończeniu kariery zawodniczej zająć się pracą szkoleniową. 

Trenerem pierwszej reprezentacji Polski został w 1971 roku, a w 1974 biało-czerwoni zajęli trzecie miejsce w mistrzostwach świata.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy