Reklama

Premier: Jakaś premia naszym piłkarzom się należy

Premier Mateusz Morawiecki stwierdził, że polskim piłkarzom należy się "jakaś premia" za awans z grupy mistrzostw świata w Katarze. - W ogóle przecież grali naprawdę nieźle - powiedział szef rządu.

- Uważam że jakaś premia się należy naszym piłkarzom, ponieważ wyszli rzeczywiście z grupy, w ogóle przecież grali naprawdę nieźle. Też dostali swoje środki z FIFA, nie wiem dokładnie ile, ale myślę, że to jest też koło 20 czy nawet więcej milionów złotych za samo wyjście z grupy - powiedział premier Mateusz Morawiecki w rozmowie z wPolsce.pl. 

- Ten sukces wart jest każdych pieniędzy - podkreślił. 

- Mam nadzieję, że jeszcze w tym tygodniu uda się spotkać z trenerem Michniewiczem, z panem prezesem Kuleszą, ze środowiskiem tak, żebyśmy mogli popatrzeć w przyszłość - mówił premier.

Reklama

Premia dla piłkarzy. Największy sukces na mundialu od 36 lat

Biało-Czerwoni po remisie z Meksykiem (0:0), wygranej z Arabią Saudyjską (2:0) i porażce z Argentyną (2:0) wyszli z grupy na mistrzostwach świata w Katarze. Premier miał obiecać piłkarzom nagrodę jeszcze przed ich wylotem na turniej w Katarze. 

Kuriozum w sprawie premii! Reakcja piłkarzy mówi wszystko. "To jest wstyd"

- My przeznaczamy pieniądze na PZPN, dla polskiej piłki, a w jaki sposób one potem będą wykorzystane, to mogę powiedzieć, że chcemy dużo, dużo większe pieniądze przeznaczyć. Nie 30, nie 40 milionów, a może nawet grubo powyżej 100 mln zł. Zobaczymy jaki jest plan. Chcę żeby naprawdę polska piłka poszła na jak najwyższy poziom - stwierdził szef rządu. 

Podopieczni Czesława Michniewicza w meczu 1/8 finału przegrali w niedzielę z Francją 1:3 i odpadli z mistrzostw. Niemniej wyjście z grupy było największym mundialowym sukcesem Polaków od 36 lat. 

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: premia | premia dla piłkarzy | Mateusz Morawiecki

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy