Reklama

Premier i prezydent gratulują piłkarzom. "Jest z czego się cieszyć!"

"Radość w szatni, radość w domach, radość w sercach. Dziękujemy!!!" - napisał na Twitterze prezydent RP Andrzej Duda po zwycięstwie polskich piłkarzy nad Irlandią 2:1 i awansie do przyszłorocznych mistrzostw Europy.

Duda decydujące spotkanie kwalifikacji obejrzał z trybun Stadionu Narodowego. Obok niego zasiedli ambasador Irlandii Gerard Keown i były prezydent Polski Aleksander Kwaśniewski. Na meczu był też obecny m.in. minister spraw zagranicznych Grzegorz Schetyna.

"Uprzejmie proszę jutro wszystkich pracodawców i szefów o wyrozumiałość. Jest z czego się cieszyć!" - to kolejny z wpisów prezydenta.

Na swoim profilu na Facebooku Andrzej Duda opublikował film, na którym widać radość naszych Orłów w szatni po meczu. Wideo zamieszczamy na dole artykułu.

Reklama

Z kolei premier Ewa Kopacz oglądała niedzielny mecz w Międzyzdrojach.

"Jestem bardzo szczęśliwa, to wielki sukces nie tylko tych, co strzelali bramki, ale także sukces wszystkich Polaków" - powiedziała szefowa rządu dziennikarzom po meczu.

Jej zdaniem, polska reprezentacja pokazała, że warto grać do końca, bo - jak zauważyła - Polska zagwarantowała sobie miejsce w mistrzostwach Europy w ostatnim meczu.

"Emocje były oczywiście, byłam oburzona na niektóre decyzje sędziego" - dodała Kopacz.

Biało-czerwoni pokonali Irlandczyków 2:1 po golach Grzegorza Krychowiaka i Roberta Lewandowskiego. W eliminacyjnej grupie D zajęli drugie miejsce, punkt za Niemcami.

Czytaj więcej w serwisie INTERIA SPORT


PAP/INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy