Reklama

Reklama

Premier do Tuska: Dość kłamstw. Pana rząd chciał importu gazu z Rosji do 2037

"Panie Donaldzie Tusku, dość kłamstw. Pana rząd chciał importu gazu z Rosji do 2037 roku. To nie premier z PiS spotykał się ze zbrodniarzem. Prośba, aby pan nie przeszkadzał w budowaniu silnej i suwerennej Polski" - napisał na Twitterze szef rządu, zwracając się do przewodniczącego PO.

Mateusz Morawiecki odniósł się w ten sposób do środowej konferencji prasowej szefa PO. 

Donald Tusk: Rośnie sprzedaż rosyjskich produktów do Polski 

- Import rosyjskich produktów do Polski wzrósł w porównaniu między styczniem, a marcem o prawie 5 mld zł, Polska kupiła w marcu od Rosji towarów za 12 mld zł - powiedział wówczas Donald Tusk, powołując się na dane GUS, które, jak zaznaczył, zostały podane w środę.

- Każdego miesiąca od momentu, kiedy wybuchła wojna, od pierwszego dnia, kiedy Rosja napadła na Ukrainę, każdego dnia, każdego tygodnia, każdego miesiąca rośnie sprzedaż rosyjskich produktów do Polski. Prawie 5 mld zł więcej Polska zapłaciła za rosyjskie produkty w marcu w porównaniu do stycznia. My zwiększamy radykalnie jako państwo, jako Polska import z Rosji, to jest rzecz naprawdę niebywała - dodał Tusk.

Reklama

Import z Rosji. Dane GUS

Na te słowa zareagował w piątek premier Mateusz Morawiecki. "Panie Donaldzie Tusku dość kłamstw. Pana rząd chciał importu gazu z Rosji do 2037 roku" - stwierdził. 

Choć jak wynika z danych GUS, wartość importu z Rosji rzeczywiście wzrosła.

GUS udostępnił na swojej stronie dane, według których w styczniu tego roku wartość importu z Rosji wyniosła 7 mld 598 mln 838 tys. 435 zł, w lutym - 9 mld 577 mln 48 tys. 403 zł, a w marcu - 12 mld 225 mln 983 tys. 542.  Dane można znaleźć w dziale "Obroty handlu zagranicznego według krajów".

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy