Reklama

Reklama

Poznań: Zabójstwo sprzed lat. Policyjne Archiwum X prosi o kontakt

Policjanci z poznańskiego Archiwum X szukają nowych tropów, które mogłyby pomóc w rozwiązaniu zagadki sprzed lat. Poprosili o kontakt osoby, które mogą mieć informacje dotyczące zabójstwa Kazimiery Kurkowiak – mieszkanki Poznania uduszonej we własnym domu w 1991 r.

Kom. Maciej Święcichowski z zespołu prasowego wielkopolskiej policji przekazał, że w sprawie zabójstwa z 1991 r. funkcjonariusze poznańskiego Archiwum X jeszcze raz analizują dostępne dowody i zabezpieczone ślady. - To są ci sami policjanci, którzy w grudniu ubiegłego roku ustalili i zatrzymali sprawcę zabójstwa sprzed 26 lat Zyty Michalskiej - podkreślił.

Jak opisał Święcichowski, wieczorem 29 listopada 1991 r., przy ul. Jędrzejowskiej w Poznaniu, do domu, w którym mieszkały siostry Kazimiera i Zofia Kurkowiak, wkroczył nieznany sprawca.

- W momencie zdarzenia Kazimiera Kurkowiak była w piwnicy. Tam została zaskoczona przez napastnika. Zaczął ją dusić. Krzyki i hałasy usłyszała jej siostra będąca na piętrze. Natychmiast zeszła do piwnicy i próbowała pomóc siostrze. Mężczyzna obezwładnił obie kobiety. Zaciągnął je do domu i dusząc, próbował się dowiedzieć, gdzie trzymają pieniądze. Po uzyskaniu tej informacji, zostawił w jednym z pomieszczeń skrępowane kobiety i poszedł szukać pieniędzy - opisał Święcichowski.

Reklama

Drugiej z sióstr udało się uwolnić

Zofia Kurkowiak zdołała się uwolnić z więzów i wybiegła z domu. Kobieta schroniła się u sąsiadów, którzy wezwali na miejsce policję. Sąsiedzi, którzy poszli sprawdzić, co się stało, znaleźli leżące na podłodze ciało Kazimiery Kurkowiak.

Jak zaznaczył Święcichowski, na miejscu zabójstwa policjanci przeprowadzili szczegółowe oględziny i zabezpieczyli szereg śladów kryminalistycznych. - Przesłuchali wszystkich ustalonych świadków, jak również drugą z sióstr. Nie udało się ustalić tożsamości napastnika - przyznał.

Policjanci z Archiwum X zajmujący się tą sprawą proszą o kontakt wszystkie osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje na temat zdarzenia lub mężczyzny, który może mieć związek z opisanym zabójstwem. Z funkcjonariuszami można skontaktować się telefonicznie pod numerem 572 900 236 lub mailowo pod adresem: archiwum.x@po.policja.gov.pl.

Reklama

Reklama

Reklama