Reklama

Reklama

Poznań: Dziki wtargnęły na teren przedszkola

10 dzików, które wtargnęły w poniedziałek rano na teren jednego z poznańskich przedszkoli, zostały przepędzone do pobliskiego lasu – poinformował rzecznik Staży Miejskiej w Poznaniu Przemysław Piwecki. Zapewnił, że sytuacja jest opanowana.

W poniedziałek rano oficer dyżurny poznańskiej Straży Miejskiej został powiadomiony, że na teren ogródka przedszkolnego na osiedlu Tysiąclecia - Biały Orzeł - wtargnęło około 10 dzików. Jeden z nich - odyniec - był agresywny. "Ze względu na bezpieczeństwo dzieci oraz przechodniów, na miejsce zadysponowano trzy patrole straży miejskiej - w tym jeden z Eko Patrolu" - informowała Straż Miejska w Poznaniu.

O sytuacji powiadomione zostało Centrum Zarządzania Kryzysowego. Na miejsce udał się także łowczy.

Jak tłumaczył rzecznik prasowy Staży Miejskiej w Poznaniu Przemysław Piwecki, "sytuacja zrobiła się niewesoła, a jeden z osobników był dosyć agresywny" - mówił.

Reklama

"Wezwaliśmy też łowczego i została podjęta decyzja o przepędzeniu tych dzików, bo w środku osiedla, przy przedszkolu łowczy nie mógł przeprowadzić innych czynności" - dodał.

Przed godz. 10. Piwecki poinformował, że "całe stado zostało przepędzone do pobliskiego lasu, także w tej chwili sytuacja jest już opanowana" - podkreślił.

W ubiegłym roku Straż Miejska w Poznaniu przeprowadziła 634 interwencje związane z dzikami. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy