Reklama

Reklama

Pożar szpitala w Szczecinie. Bilans ofiar śmiertelnych wzrósł do dwóch

Początkowo mówiono o jednej ofierze śmiertelnej pożaru, jaki wybuchł w poniedziałek nad ranem w szpitalu przy ulicy Powstańców Wielkopolskich w Szczecinie. Zmarł jednak drugi pacjent - informuje Polsat News. Według nieoficjalnych informacji przyczyną pożaru było zaprószenie ognia przez palącego pacjenta.

Pożar wybuchł przed godz. 6 w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym Nr 2 Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, w budynku Kliniki Nefrologii, Transplantologii i Chorób Wewnętrznych.

- Jeszcze przed przyjazdem straży personel szpitala ewakuował z budynku 21 osób - informował Tomasz Kubiak z Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie.

Ze względu na silne zadymienie sali, w której wybuchł pożar, lekarze i personel nie byli w stanie sami ewakuować dwóch mężczyzn.

- Początkowo informowano, że na miejscu zmarł 60-letni pacjent. Z kolei drugi mężczyzna z sali, ewakuowany przez strażaków, potrzebował opieki kardiologicznej. Niestety, jego życia nie udało się uratować - przekazała reporterka Polsat News Anna Nosalska.

Reklama

Przyczyną był papieros

- Wstępne ustalenia wskazują, że najprawdopodobniej do pożaru doszło w wyniku zaprószenia ognia przez palącego papierosa pacjenta, którego zgon stwierdzono na miejscu - poinformowała w poniedziałek rzeczniczka Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 2 Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego Bogna Bartkiewicz.

Izba przyjęć nieczynna do odwołania

Okoliczności i przyczyny pożaru bada policja i prokuratura. Odcinek budynku, na którym wystąpił pożar jest wyłączony z użytku - poinformowała rzeczniczka. Do odwołania nieczynna jest izba przyjęć kliniki oraz poradnia nefrologiczna. Pacjenci, którzy w tym czasie zgłosili się już na umówione wizyty, zostali przyjęci, pozostałe wizyty są odwoływane.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy