Reklama

Reklama

Pożar Miasteczka Wolności. Większość namiotów spłonęła

W pożarze Miasteczka Wolności przed Sejmem spaliło się pięć z siedmiu namiotów, a policjanci zabezpieczyli 11 butli z gazem - informuje Komenda Stołeczna Policji. Jak dodano, nikt nie doznał obrażeń. Państwowa Straż Pożarna podała z kolei, że akcja gaśnicza trwała godzinę.

"Niestety, spaleniu uległo pięć z siedmiu namiotów. W trakcie naszych działań zabezpieczono 11 butli z gazem. Najważniejszą informacją jest jednak to, że dzięki szybkiej reakcji policjantów nikomu nic się nie stało. Czynności trwają" - podała na Twitterze Komenda Stołeczna Policji.

Jak przekazał rano rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak, o godz. 2 w nocy w miasteczku namiotowym przed Sejmem doszło do pożaru. W ogniu stanęły namioty protestujących. Pożar zauważył patrol policji, pozostałe służby na miejsce wezwało wojewódzkie centrum powiadamiania ratunkowego. - Funkcjonariusze obudzili i wyprowadzili z namiotów trzy osoby. Nikt nie doznał obrażeń - podkreślił.

Reklama

Również stołeczna komenda informowała na Twitterze, że w nocy nieopodal Sejmu doszło do "bardzo niebezpiecznego zdarzenia". Dodała, że policjanci pełniący nocną służbę zaobserwowali ogień w namiocie, w tym samym czasie otrzymali zgłoszenie z WCPR.

Pożar Miasteczka Wolności

Pracę strażaków na miejscu podsumował w rozmowie z PAP rzecznik prasowy komendanta głównego PSP bryg. Karol Kierzkowski. - Akcja strażaków nie była skomplikowana. Strażacy pracowali 60 minut - wskazał Kierzkowski.

Teren Miasteczka Wolności został ogrodzony przez policję taśmą.

Miasteczko Wolności, skupiające protestujących przeciwko rządom PiS, stoi naprzeciwko gmachu Sejmu na skwerze imienia François Mitterranda. Organizatorzy miasteczka pisali o nim na Facebooku, że jest to "jedyne w Polsce miejsce, gdzie non stop, 24 godziny na dobę, 365 dni w roku" broniona jest demokracja, konstytucja i prawa człowieka.

 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy