Reklama

Reklama

Powroty z długiego weekendu. Korki na Zakopiance i na S7 w kierunku Gdańska

Kończy się długi weekend i polscy masowo wracają do swoich miejscowości. Utrudnienia czekają m.in. na jadących w stronę Gdańska drogą S7 między Olsztynkiem a Ostródą (woj. warmińsko-mazurskie). "Doszło tam do zderzenia ciężarówki z autem osobowym, a potem do kolizji z udziałem trzech pojazdów" - przekazuje GDDKiA. Także turyści, którzy po długim weekendzie pod Tatrami ruszyli w drogę powrotną, spędzą więcej czasu w podróży. Na Zakopiance bowiem tworzą się korki.

Olsztyńska GDDKiA podała, że utrudnienia na drodze S7 między Olsztynkiem a Ostródą mogą potrwać około dwóch godzin. 

Objazdy i ruch wahadłowy na S7 w kierunku Gdańska

Po zderzeniu samochodu osobowego i ciężarówki w Rychnowskiej Woli oba pasy ruchu w stronę Gdańska były zablokowane, utworzyły się długie korki. Wyznaczono objazdy starą "siódemką", zaczynające się w Olsztynku.

Z kolei w okolicy miejscowości Gibała, tj. trzy kilometry bliżej Olsztynka, również na drodze S7 w kierunku Gdańska, doszło do kolizji z udziałem trzech aut. W tym miejscu wprowadzono ruch wahadłowy.

Reklama

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że 77-kierowca volvo nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i najechał na tył osobowego volkswagena, a ten uderzył w kolejne auto. Na szczęście nikomu nic się nie stało, sprawcę ukarano mandatem - przekazał mł. asp. Andrzej Jurkun z policji w Olsztynie.

Zakopianka. Korki tworzą się od rana

Tymczasem już w godzinach przedpołudniowych sznur aut tworzył się na drodze wyjazdowej z Zakopanego w kierunku Poronina. Dalej korki na Zakopiance są także pomiędzy Nowym Targiem a Klikuszową, gdzie samochody stają na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną.

Kierowcy muszą odstać w kolejce również na wysokości Skomielnej Białej, gdzie trzeba zjechać z nowej, dwupasmowej Zakopianki, na stary odcinek tej drogi.

Korkuje się również trasa alternatywna do Zakopianki, czyli droga wojewódzka 958 przez Chochołów i Czarny Dunajec.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy