Reklama

Reklama

"Potężny najazd turystów na Tatry". Miejsca parkingowe do Morskiego Oka wyprzedane

Wszystkie miejsca parkingowe w rejonie Morskiego Oka zostały wyprzedane już w czwartek. Mimo to ruch turystyczny w tym kierunku jest bardzo duży. Policja zamknęła dojazd dla kierowców, którzy nie mają zarezerwowanych miejsc postojowych i apeluje do turystów, by przesiedli się na komunikację publiczną.

"Uwaga turyści, którzy zaplanowali wycieczkę nad Morskie Oko na piątek, 4 czerwca! Wszystkie miejsca parkingowe w rejonie Morskiego Oka zostały wyprzedane! Rekomendujemy wybranie innego celu wycieczki albo dokonanie rezerwacji online na sobotę i niedzielę" - informowano już w czwartek na profilu Tatrzańskiego Parku Narodowego.

- Jest potężny najazd turystów na Tatry. Dojazd do parkingów przed szlakiem prowadzącym do Morskiego Oka został zamknięty dla samochodów, które nie posiadają wcześniej wykupionych miejsc parkingowych. Na rondzie na Wierchu Porońca wpuszczane są tylko samochody, które posiadają wykupione miejsca parkingowe na Palenicy Białczańskiej lub Łysej Polanie. Apelujemy do turystów, którzy chcą dotrzeć do Morskiego Oka, aby korzystali z komunikacji zbiorowej, a samochody zostawili pod miejscami zakwaterowania - powiedział rzecznik zakopiańskiej policji Roman Wieczorek.

Reklama

Jak podaje "Tygodnik Podhalański", przed południem spore korki tworzyły się także w centrum Zakopanego i na drogach wyjazdowych. 

Odholowano kilkanaście samochodów

Auta parkujące poza wyznaczonymi miejscami wzdłuż drogi w kierunku Morskiego Oka są odholowywane. W czwartek z rejonu drogi prowadzącej na popularny szlak odholowano kilkanaście samochodów.

W ubiegłym roku Tatrzański Park Narodowy uruchomił internetową rezerwację miejsc parkingowych na Palenicy Białczańskiej i Łysej Polanie, gdzie rozpoczyna się popularny szlak do Morskiego Oka. W sezonie turystycznym często brakowało tam miejsc, a turyści pozostawiali samochody wzdłuż drogi blokując przejazd.

Rezerwacji parkingu można dokonywać za pośrednictwem strony tpn.pl. Władze parku rekomendują także zakup e-biletu uprawniającego do wejścia na szlaki. 

Bilet wstępu oraz potwierdzenie zakupu miejsca parkingowego należy zapisać w pamięci telefonu lub wydrukować.

Morskie Oko to najbardziej popularny kierunek turystyczny w Tatrach. Każdego roku na ten szlak wchodzi ponad milion turystów.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy