Reklama

Potężne wichury nad Polską. Miejscami nawet 150 km/h

Nawet ponad 150 km/h w Karkonoszach i do 100 km/h nad morzem osiągają porywy wiatru - donosi IMGW i ostrzega przed silnymi wichurami w przeważającej części kraju. Mieszkańcy północnego wschodu i ściany wschodniej powinni z kolei przygotować się na marznące opady deszczu i oblodzenia. Od wszelkich alertów pogodowych wolne pozostaje jedynie Pomorze Gdańskie.

Alert IMGW został wydany dla przeważającej części kraju. Silny wiatr ma utrzymywać się na północnym Pomorzu Zachodnim i zachodniej ścianie kraju, w centrum, na południu i w południowej części woj. lubelskiego.

Pogoda na dziś i jutro: Niszczycielskie wichury nad Polską

Zgodnie z aktualnymi pomiarami w górach wiatr osiąga już prędkość od 90 km/h w Tatrach do nawet 150 km/h w Karkonoszach, a jego porywy mogą być jeszcze silniejsze.

Pogoda już cię nie zaskoczy! Sprawdzaj dokładne prognozy w naszym serwisie

Reklama

W całości od ostrzeżeń wolne są jedynie woj. podlaskie i warmińsko-mazurskie, a także woj. pomorskie i północne krańce woj. kujawsko-pomorskiego, mazowieckiego i lubelskiego.

Stan ten ma utrzymywać się między czwartkowym a piątkowym porankiem.

Ostrzeżenia IMGW. Silny wiatr, marznące opady i oblodzenia

Państwowy instytut przestrzega również przed oblodzeniem na drogach i marznącymi opadami. Tu z kolei obszar objęty alertami pierwszego stopnia stanowi niejako lustrzane odbicie względem tych, odnoszących się do silnego wiatru i będą mogły szczególnie utrudnić jazdę kierowcom.

Oblodzenia doskwierać mogą przede wszystkim od czwartku rana do piątku w woj. warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim i lubelskim. Natomiast marznące opady będą mogły stanowić zagrożenie od piątku rano do soboty w pasie od Elbląga, przez Płock, Warszawę, Kielce i Lublin, po Rzeszów i Nowy Sącz.

Ponadto na Pomorzu Środkowym i w południowych częściach woj. zachodniopomorskiego w czwartek mogą wystąpić intensywne opady deszczu.

Czy tęsknisz za "białą zimą"? Podziel się swoją opinią na Facebooku!

Jaka prognoza pogody jest najlepsza? Taka, która jest aktualizowana co 30 minut. Wypróbuj darmową aplikację Pogoda Interia. Zainstaluj z Google Play lub App Store

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy