Reklama

Reklama

Potężna kolejka na polsko-białoruskim przejściu granicznym. Ponad 20 godzin oczekiwania

Kierowcy samochodów ciężarowych, chcący przekroczyć granicę polsko-białoruską, muszą czekać nawet przeszło 20 godzin. Potężna kolejka do odprawy utworzyła się na przejściu granicznym w Bobrownikach (Podlaskie). Policja zorganizowała w sobotę po południu strefę buforową w miejscowości Waliły Stacja na dk 65 wiodącej w stronę do tego przejścia.

Jak wynika z informacji zamieszczonych w sobotę po południu na stronie granica.gov.pl, samochody ciężarowe odprawiające się na przejściu granicznym w Bobrownikach muszą czekać w kolejce 22 godziny. Na drugim drogowym przejściu z Białorusią w regionie - w Kuźnicy - czas oczekiwania wynosi 17 godzin.

W związku z długą kolejką tirów czekającą na odprawę w Bobrownikach policja utworzyła tzw. strefę buforową w miejscowości Waliły Stacja na dk 65 - poinformował rzecznik podlaskiej policji Tomasz Krupa. W ocenie policjantów, w kolejce oczekuje ok. 600 tirów. Kolejka ma długość ok. 14 km.

Reklama

"To przez weekendowy ruch"

Natomiast w Kuźnicy kolejka tirów zbliża się do Sokółki, tu na razie buforu nie zorganizowano - dodał Krupa.

Powodem kolejek na obu przejściach granicznych jest wzmożony weekendowy ruch - poinformowała w sobotę po południu rzeczniczka Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej Katarzyna Zdanowicz.

Podobna sytuacja miała miejsce w ubiegły weekend. Długie kolejki utrzymywały się przez cały weekend, a na przejściu w Bobrownikach także w poniedziałek rano.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy