Reklama

Reklama

Poszukiwania Jacka Jaworka. Policja wyznaczyła nagrodę

Trwają poszukiwania podejrzanego o zabójstwo trójki osób Jacka Jaworka. Komendant wojewódzki policji w Katowicach wyznaczył 20 tys. zł nagrody za informacje, które pomogą zatrzymaniu w mężczyzny. Od wtorku Jacek Jaworek jest poszukiwany listem gończym.

Jacek Jaworek jest poszukiwany od 10 lipca. Mimo szeroko zakrojonej akcji policji mężczyzny dotychczas nie udało się ująć. Dlatego policja wyznaczyła nagrodę.

"20 tys. zł nagrody za informacje, które pozwolą zatrzymać podejrzanego o zabójstwo Jacka Jaworka" - informuje na Twitterze śląska policja. "Jeśli ktoś ma informacje na jego temat, proszony jest o pilny kontakt z Wydziałem Kryminalnym nr 798 031 306" - napisano.

Morderstwo rodziny w Borowcach. Wyniki sekcji zwłok

Wstępne wyniki sekcji zwłok wykazały, że przyczyną śmierci członków rodziny Jacka Jaworka, były rany postrzałowe - przekazała w piątek Prokuratura Okręgowa w Częstochowie.

Reklama

Sprawca oddał w sumie 10 strzałów. Broni, z której dokonano zbrodni, na razie nie odnaleziono.

Jacek Jaworek z zarzutem potrójnego zabójstwa

Do tragicznych zdarzeń doszło w miniony weekend, w nocy z piątku na sobotę. 52-latek miał zastrzelić swojego 44-letniego brata, jego żonę oraz ich 17-letniego syna. Drugi syn - 13-latek - zdołał uciec. 

Policja rozpoczęła poszukiwania Jacka Jaworka. Za mężczyzną wystawiono list gończy. Prokurator zdecydował o zaocznym przedstawieniu mu zarzutów potrójnego zabójstwa, co stało się podstawą wniosku o aresztowanie, zaakceptowanego we wtorek przez sąd.

Jacek Jaworek poszukiwany. Apel policji do mieszkańców gminy Dąbrowa Zielona 

Policja zwróciła się z apelem do mieszkańców gminy Dąbrowa Zielona w powiecie częstochowskim oraz innych osób, aby w godzinach 18.00-6.00 przez kilka kolejnych dni powstrzymali się od przebywania na terenach leśnych w tej miejscowości. Ma to związek z działaniami służb w zakresie poszukiwań Jacka Jaworka oraz użyciem w tym miejscu specjalistycznego sprzętu.

- Specyfika tych czynności wymaga, aby były prowadzone w nocy, nie mogę jednak ujawnić szczegółów - przekazał młodszy aspirant Kamil Sowiński z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

Czytaj też:

Tragedia w Borowcach: Nowe fakty. 13-latek schował się przed mordercą

Alert RCB dla trzech województw ws. Jacka Jaworka. "Uwaga! Niebezpieczny przestępca!"

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy