Reklama

Reklama

Poszukiwania Iwony Wieczorek. Śledczy badają nowy trop

Iwona Wieczorek jest poszukiwana od 12 lat. Teraz śledztwo w jej sprawie przejęła nowa ekipa. Funkcjonariusze badają trop czarnego bmw, ale interesują się też Danielem S. i Arturem W.

Dziennikarze portalu i.pl dotarli do informacji, że nowa ekipa śledcza wzięła pod lupę Danela S. pseudonim "Szrama"

Kim jest ten mężczyzna? W sprawie Iwony Wieczorek pojawił się w 2018 roku. Wówczas, zmarły w 2021 roku dziennikarz Janusz Szostak, który badał zaginięcie kobiety, zaczął być z nim widywany. Nieoficjalnie mówi się, że mogło chodzić o ochronę dziennikarza w Gdańsku.

Zagniecie Iwony Wieczorek. Policja przygląda się Danielowi S.

Co ciekawe, Szostak wraz z dziennikarką "Reportera" Martą Bliską w swoim śledztwie dotarli do informatora. Ten twierdził, że widział czarne bmw w noc i w miejscu zaginięcia Iwony Wieczorek, czyli z 16 na 17 lipca 2010 roku w okolicach molo w Brzeźnie. W tym miejscu pojawia się również wątek dwóch mężczyzn, którzy mieli zaczepiać młode kobiety w tej okolicy. Informator rozpoznał w jednym z mężczyzn właśnie "Szramę".

Reklama

Problem w tym, że Daniel S. był wówczas poszukiwany w sprawie zabójstwa trójmiejskiego gangstera z 2009 roku. Reporterzy i.pl podkreślają, że informator musiał się pomylić, bo "Szrama" w 2010 roku ukrywał się.

Artur W. zmarł w swoim mieszkaniu

Mimo to śledczy chcą przyjrzeć się mężczyźnie. Na ich liście jest również Artur W. Ten był świadkiem prokuratury w sprawie zabójstwa, do którego doszło w 2009 roku na pętli autobusowej w gdańskiej Oliwie. Mężczyzna zmarł w swoim mieszkaniu w czasie świąt Bożego Narodzenia w 2018 roku. Jak wykazała sekcja zwłok, w jego organizmie wykryto leki psychotropowe i przeciwpadaczkowe.

Jak ustalili reporterzy Artur W. znał się z Danielem S. "Szramą" oraz z Pawłem P., kolegą Iwony Wieczorek, z którym bawiła się w noc zaginięcia w Dream Clubie. Śledczy po ostatnich przeszukaniach u Pawła P., mieli pytać między innymi o Artura W., który przed laty spotykał się z Joanną, obecną partnerką Pawła. Artur W. miał mieć konflikt z Pawłem P.

Poszukiwania Iwony Wieczorek. Czarne bmw w miejscu zaginięcia

Kolejnym wątkiem badanym przez policję jest czarne bmw, które pojawia się w parku, gdzie była widziana Iwona Wieczorek oraz na deptaku w gdańskim Brzeźnie, czyli miejscu, gdzie kamery monitoringu po raz ostatni nagrały kobietę. 

Iwona Wieczorek widziana była po raz ostatni na trasie deptaku prowadzącego z Sopotu do Gdańska. Do tej pory sprawy zaginięcia nie udało się rozwiązać. 19-latka bawiła się z przyjaciółmi w jednym z klubów w Sopocie. Kamera monitoringu ostatnia raz zarejestrowała ją po godz. 4 rano.

Reklama

Reklama

Reklama