Reklama

Poszukiwania Iwony Wieczorek. Media: Śledczy sprowadzili znanego nurka

Śledczy od tygodnia sprawdzają studzienki kanalizacyjne i plażę wokół dawnej Zatoki Sztuki w Sopocie. Działania prowadzą funkcjonariusze zajmujący się zaginięciem Iwony Wieczorek. Jak przekazały media, na miejsce sprowadzono płetwonurka specjalizującego się w poszukiwaniu osób zaginionych. Jest nim Marcel Korkuś, który miał zejść do jednej ze studzienek kanalizacyjnych.

Tydzień temu policja otoczyła taśmą i zabezpieczyła teren wokół budynku Nowej Zatoki w Sopocie. Takie działania zlecił Małopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji krakowskiej prokuratury. Funkcjonariusze sprawdzają okoliczne studzienki kanalizacyjne, przekopują też plażę w pobliżu klubu i używają wykrywacza metali. Na miejscu pracuje także koparka.

Jak poinformował "Fakt" na miejsce poszukiwań sprowadzono znanego nurka Marcela Korkusia, który specjalizuje się w przeszukiwaniu zbiorników wodnych. Ten, wyposażony w specjalistyczny sprzęt, miał zejść do jednego z wykopów na plaży. Serwis trójmiasto.pl precyzuje, że nurek zszedł prawdopodobnie do odkopanej przez policję dawnej studzienki prowadzącej do kanalizacji deszczowej. 

Reklama

Kim jest Marcel Korkuś?

Marcel Korkuś to nurek z ponad 20-letnim doświadczeniem. Dwukrotnie pobił rekord Guinnessa w nurkowaniu wysokogórskim. Co ciekawe, nie pierwszy raz pomaga policji w śledztwach.

W 2020 roku odnalazł ciało 3,5-letniego Kacpra, który zaginął podczas spaceru z ojcem po ogródkach działkowych. Zwłoki znajdowały się w rzece Kwisa. Kilka tygodni później nurka zaangażowano w poszukiwania szczątków Joanny Gibner, zamordowanej przez męża w 1996 roku. Ciało znajdowało się w torbie zatopionej na dnie Jeziora Dywickiego

Lokal, gdzie obecnie mieści się Nowa Zatoka powstał ponad dziesięć lat temu jako Zatoka Sztuki. W środę wieczorem funkcjonariusze przeszukiwali ten teren przy pomocy psa tropiącego. Przy klubie stanął też wojskowy namiot

Śledczy oficjalnie nie informują, czy zabezpieczenie terenu ma związek ze śledztwem w sprawie zaginięcia Iwony Wieczorek, do którego doszło w nocy z 16 na 17 lipca 2010 roku.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Iwona Wieczorek | Sopot | Gdańsk

Reklama

Reklama

Reklama