Reklama

Reklama

Poszukiwani sprawcy napadu na konwój

Policja poszukuje sprawców napadu na konwój wiozący pieniądze, do którego doszło w czwartek rano w Płocku (Mazowieckie). Dwóch zamaskowanych sprawców skradło gotówkę przewożoną w kasecie. Według nieoficjalnych informacji jest to znaczna kwota pieniędzy.

Policja apeluje o informacje od osób, które były świadkami zdarzenia i gwarantuje im anonimowość. Odmawia jednocześnie szczegółowych informacji na temat zdarzenia, powołując się na dobro prowadzonych czynności.

Do napadu doszło w czwartek, ok. godz. 7.30, na ul. Podlaskiej na peryferiach Płocka - to ulica w dzielnicy Borowiczki biegnąca wzdłuż zabudowań jednorodzinnych. W pobliżu znajduje się placówka bankowa. Według nieoficjalnych informacji PAP to z tej placówki przewożono pieniądze osobowym samochodem należącym do płockiego przedsiębiorstwa wielobranżowego.

Reklama

"Podczas przewożenia pieniędzy przez firmę konwojową samochodem marki Skoda Fabia, nieznani sprawcy poruszający się samochodem marki Lublin, który jak się okazało pochodził z kradzieży, spowodowali kolizję z samochodem konwojentów, po czym prawdopodobnie dwóch zamaskowanych sprawców obezwładniło konwojentów, a następnie ukradli przewożoną kasetkę z pieniędzmi" - wyjaśnił rzecznik płockiej policji Krzysztof Piasek.

Jak relacjonował, sprawcy napadu pozostawili samochód Lublin na miejscu zdarzenia i wsiedli do innego samochodu - marki Opel koloru wiśniowego, a następnie odjechali w nieznanym kierunku. Dodał, że obezwładnieni przez napastników konwojenci nie odnieśli poważnych obrażeń, zagrażających ich zdrowiu i życiu.

W czwartek w południe w miejscu, gdzie doszło do napadu nadal pracowała policyjna ekipa dochodzeniowa. Funkcjonariusze prowadzili oględziny obu aut - dostawczego Lublina na płockich numerach rejestracyjnych, którym poruszali się sprawcy napadu oraz osobowej skody fabii z oznaczeniami płockiego przedsiębiorstwa wielobranżowego.

Policja zwraca się z apelem do osób, które widziały zdarzenie, aby skontaktowały się z Komendą Miejską Policji w Płocku: tel. 24 266 15 61, 24 266 16 00, 24 266 16 01 lub pod nr tel. alarmowych 997 i 112.

Reklama

Reklama

Reklama