Reklama

Reklama

Posłowie Konfederacji w resorcie zdrowia. Niedzielski chce konsekwencji

"Uprzejmie proszę o rozważenie wyciągnięcia konsekwencji" - zaznaczył w piśmie skierowanym do marszałek Sejmu Elżbiety Witek szef resortu zdrowia Adam Niedzielski. Dotyczy to posłów Grzegorza Brauna i Roberta Winnickiego, którzy - jak podał szef MZ - wtargnęli na teren ministerstwa, pod pretekstem kontroli poselskiej. Z kolei Winnicki zapowiedział "analizę pod kątem procesowym" wypowiedzi rzecznika MZ. "Tak łgać nie wolno" - napisał.

"W dniu dzisiejszym dwóch posłów na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, pan Grzegorz Braun i pan Robert Winnicki, wtargnęło na teren Ministerstwa Zdrowia, pod pretekstem prowadzenia kontroli poselskiej" - napisał Niedzielski w datowanym na 13 grudnia piśmie.

"Wyżej wskazani posłowie nie zawiadomili mnie wcześniej o planowanej 'kontroli', ani o jej przedmiocie. Nie potrafili go ponadto sprecyzować w czasie wtargnięcia do Ministerstwa Zdrowia" - stwierdził minister.

Posłowie Konfederacji w Ministerstwie Zdrowia. "Poruszali się bez maseczek"

Jest to - jak zaznaczył - o tyle istotne, że co do zasady praca w resorcie odbywa się w trybie zdalnym, co zapobiegać ma wystąpieniu ryzyka transmisji wirusa SARS-CoV-2 między pracownikami ministerstwa.

Reklama

Wskazał, że przygotowanie się do kontroli poselskiej - m.in. opracowanie dokumentacji stanowiącej ewentualny przedmiot kontroli - wymaga uprzedniego podjęcia określonych czynności. "Dodam, że kontrole poselskie prowadzone przez innych posłów przebiegają zgodnie z powyższym modelem postępowania" - zwrócił uwagę szef MZ.

Podkreślił, że posłowie Braun i Winnicki, wbrew obowiązującym przepisom, poruszali się po ministerstwie bez masek zasłaniających nos i usta.

"Z ubolewaniem zaakcentować muszę ponadto, że zachowanie pana Grzegorza Brauna nie licowało z godnością piastowanego przez niego mandatu poselskiego, a co gorsza mogło naruszać dobra prawnie chronione innych osób, m.in. przez kierowanie inwektyw pod adresem pracowników Ministerstwa Zdrowia" - napisał minister.

"Uprzejmie proszę o rozważenie wyciągnięcia konsekwencji przewidzianych obowiązującymi przepisami wobec pana Grzegorza Brauna i pana Roberta Winnickiego" - zwrócił się szef MZ do marszałek Sejmu. 

Winnicki: Tak łgać w żywe oczy nie wolno

Podjęcie działań zapowiedział z kolei Robert Winnicki.

"W związku z kłamstwami rozpowszechnianymi przez rzecznika Ministerstwa Zdrowia oraz niektóre media na temat wczorajszej interwencji poselskiej zleciłem prawnikom analizę tych wypowiedzi pod kątem procesowym. Polemika polityczna polemiką ale tak łgać w żywe oczy nie wolno" - napisał na Twitterze.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy