Reklama

Reklama

Posłanka pyta, czy Ziobro opłaca uczestników swoich spotkań. Pokazała SMS-y

"Jednostki, które będą uczestniczyć w obu spotkaniach (ze Zbigniewem Ziobrą - red.), dostaną od ministerstwa po 1000 zł" - brzmi treść jednej z wiadomości, które mieli otrzymać druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych z okolic Elbląga. SMS-y udostępniła posłanka Koalicji Obywatelskiej Marta Wcisło, która poinformowała o skierowaniu do Ministerstwa Sprawiedliwości zapytania poselskiego w tej sprawie.

Minister sprawiedliwości Zbigniewem Ziobro ma pojawić się w Elblągu w poniedziałek o godz. 16:30. Spotkanie odbędzie się w Bibliotece Elbląskiej im. C.K Norwida. O tym wydarzeniu informował w swoich mediach społecznościowych Michał Gzowski, szef Solidarnej Polski w okręgu elbląskim, rzecznik Lasów Państwowych. 

Zbigniew Ziobro opłaca uczestników swoich spotkań?

Marta Wcisło, posłanka Koalicji Obywatelskiej, zamieściła w mediach społecznościowych screeny SMS-ów, które miał otrzymać mieszkaniec Elbląga. Wiadomości są skierowane do druhów Ochotniczej Straży Pożarnej. 

Pierwszy SMS to informacja o wizycie Zbigniewa Ziobry w OSP Krzewsk. "Pani wójt prosi o delegację z każdej jednostki. Proszę o potwierdzenie, czy ktoś od was przyjedzie" - czytamy.

Reklama

W kolejnych wiadomościach druhowie są proszeni o udział w spotkaniu w Elblągu. "Spotkanie jest w bibliotece na starówce w Elblągu o godzinie 16:30, jednostki które będą uczestniczyć w dwóch spotkaniach dostaną od ministerstwa po 1000 zł" - napisano.

Wcisło postanowiła nadać sprawie bieg i zapytać resort sprawiedliwości o autentyczność rozesłanych SMS-ów.

"Wystąpię z zapytaniem poselskim do Ministerstwa Sprawiedliwości, aby sprawdzić, czy minister Ziobro opłaca uczestników swoich spotkań politycznych z pieniędzy publicznych" - napisała posłanka KO.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy