Reklama

Reklama

Posłanka Anna Wasilewska nie żyje. Bliscy wskazali przyczynę śmierci

Anna Wasilewska zmarła we wtorek w wieku 63 lat. Teraz bliscy poinformowali, co było przyczyną śmierci posłanki Koalicji Obywatelskiej. "Ania odeszła w ciężkich czasach pandemii koronawirusa, niemniej jednak nie ona była przyczyną jej śmierci, lecz komplikacje po przebytej kilka lat temu operacji" - wskazali.

Wpis tej treści, podpisany przez męża z rodziną, zamieszczono w czwartek na profilu posłanki w mediach społecznościowych. Podano w nim również, że Anna Wasilewska zmarła we wtorek, 6 kwietnia, o godz. 19.40.

"Chcielibyśmy wyrazić ogromną wdzięczność za wsparcie i otuchę, jakie otrzymujemy. Słowa, jakie do nas docierają na temat Ani, napawają nas olbrzymią dumą. Jesteśmy wdzięczni, że żyła wśród nas" - napisali bliscy.

"Prosimy Was o modlitwę, ciepłe myśli i dobrą energię, którą Ania zawsze emanowała i której nam teraz tak bardzo brakuje" - czytamy we wpisie.

Reklama

Jednocześnie bliscy zmarłej podziękowali personelowi szpitala MSWiA w Olsztynie za wsparcie, profesjonalną pomoc i opiekę. Zapowiedzieli, że niebawem opublikują informacje na temat pogrzebu.

Kim była Anna Wasilewska?

Anna Wasilewska urodziła się w 1958 r. w Ostrowcu Świętokrzyskim. Ukończyła studia z zakresu technologii żywności na Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie, a także studium z zakresu pedagogiki specjalnej w Instytucie Kształcenia Nauczycieli w Warszawie.

W latach 2007-2008 pełniła urząd wiceprezydenta Olsztyna, następnie w latach 2010-2015 zasiadała w zarządzie województwa warmińsko-mazurskiego.

W 2015 r. po raz pierwszy dostała się do Sejmu z listy PO, a cztery lata później z powodzeniem ubiegała się o reelekcję z listy Koalicji Obywatelskiej. Pracowała m.in. w komisji ds. petycji, komisji edukacji, nauki i młodzieży oraz komisji kultury i środków przekazu.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy