Reklama

Reklama

Posiedzenie rządu w Krakowie

Rozpoczęło się posiedzenie rządu w Krakowie. Gabinet zajmie się między innymi nowelizacją ustawy o planowaniu przestrzennym oraz programem współpracy z Polonią do roku 2020.

Otwierając posiedzenie Ewa Kopacz powiedziała, że Małopolska kojarzy się jej z Bawarią - regionem, który łączy tradycję z innowacyjnością. Premier przypomniała, że Kraków jest ważnym ośrodkiem akademickim. Dlatego podczas dzisiejszego posiedzenia rządu, ministrowie zajmą się projektem wsparcia dla innowacyjności w Nowej Hucie. Według Kopacz, jest to wielka szansa dla tej dzielnicy Krakowa, ale i dla całego kraju.

Szefowa rządu podkreśliła turystyczne walory Małopolski. Obradujący w Krakowie rząd zajmie się też programem rozwoju turystyki na najbliższe lata. Chodzi o lepsze wykorzystanie naszego potencjału. W ostatnim raporcie World Economic Forum o konkurencyjności turystyki Polska zajęła w 2013 roku 42. pozycję na ponad 130 badanych krajów. Ministerstwo Sportu i Turystyki, wskazało, że przyczynami niewystarczającego wykorzystania turystyki w Polsce są: niedostateczna baza noclegowa i rozproszenie ofert turystycznych.

Reklama

W programie obrad rządu znalazły się także przygotowania do Światowych Dni Młodzieży, które w przyszłym roku odbędą się w Krakowie. Rada Ministrów przyjmie także Oświęcimski Strategiczny Program Rządowy na lata 2015-2020. Rząd ma przyjąć także Programy Współpracy z Polonią i Polakami za Granicą na lata 2016-2020.
Obrady rządu w Krakowie to czwarte wyjazdowe posiedzenie rządu. Wcześniej Ewa Kopacz i jej ministrowie obradowali w Katowicach, Łodzi i Wrocławiu.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy