Reklama

Reklama

Posiedzenie Rady Politycznej PiS. Kaczyński zarekomenduje Morawieckiego na wiceprezesa partii

Mateusz Morawiecki ma zostać zarekomendowany przez Jarosława Kaczyńskiego na stanowisko wiceprezesa PiS. Premier ma zająć miejsce Adama Lipińskiego, który jesienią ubiegłego roku odszedł z PiS, gdy został powołany na członka zarządu i wiceprezesa NBP.

Jarosław Kaczyński, który w sobotę został wybrany na kolejną kadencję jako szef PiS, podczas niedzielnego posiedzenia Rady Politycznej zarekomenduje premiera Mateusza Morawieckiego na wiceszefa partii, w miejsce Adama Lipińskiego, który jesienią odszedł z ugrupowania - wynika z informacji PAP.

Według informacji PAP Kaczyński na wiceszefów partii będzie rekomendował też dotychczasowych wiceprezesów: Beatę Szydło, Joachima Brudzińskiego, Antoniego Macierewicza, Mariusza Błaszczaka i Mariusza Kamińskiego.

Zajmie miejsce Lipińskiego

Morawiecki miałby zająć miejsce Adama Lipińskiego, który jesienią ubiegłego roku odszedł z PiS, gdy został powołany na członka zarządu i wiceprezesa NBP.

Reklama

Podczas posiedzenia Rady Politycznej wybrany zostanie też Sekretarz Generalny PiS. Na to stanowisko zostanie zgłoszona kandydatura dotychczasowego szefa Komitetu Wykonawczego partii Krzysztofa Sobolewskiego.

Ponadto wybrany zostanie skład Komisji Etyki i Komitetu Politycznego. Skład Komitetu Politycznego powiększy się z obecnych 33 do 39 osób. - W nowym składzie nie znajdzie się część europosłów, którzy teraz będą skupiać się na pracy w Brukseli - mówiło PAP źródło w PiS.

Według tego źródła w skład Komitetu ma wejść m.in. szef KPRM Michał Dworczyk, wicerzecznik PiS Radosław Fogiel, a także posłowie Joanna Borowiak, Barbara Bartuś oraz Marek Ast.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje