Reklama

Poseł Marek Zagórski zrezygnował z mandatu

Poseł Prawa i Sprawiedliwości rezygnuje z pełnienia mandatu. Według nieoficjalnych informacji były minister cyfryzacji ma objąć funkcję prezesa Krajowej Grupy Spożywczej.

Informację jako pierwszy podał portal I.pl. Interia potwierdziła ją u Marka Zagórskiego.

Zagórski poinformował Interię, że w piątek złoży rezygnację z dalszego pełnienia mandatu posła. Według nieoficjalnych informacji ma on zostać prezesem Krajowej Grupy Spożywczej.

Polityk PiS jest posłem w latach 2001-2005, a następnie od 2015 roku do teraz. W latach 2018-2020 pełnił urząd ministra cyfryzacji.

Marek Zagórski rezygnuje. Kto może go zastąpić?

W latach 2006-2007 Zagórski był sekretarzem stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, w latach 2015-2016 w Ministerstwie Skarbu Państwa. Przed objęciem ministerialnej teki był wiceministrem cyfryzacji. W latach 2020-2021 był sekretarzem stanu w KPRM.

Reklama

Polityk był w przeszłości związany z Polską Razem, a następnie z Porozumieniem Jarosława Gowina. Do PiS przystąpił w kwietniu 2018 roku.

Marek Zagórski został wybrany na posła w okręgu nr 18 (Siedlce). Po jego rezygnacji mandat może objąć Iwona Kurowska, aktualnie dyrektor Biura Administracji i Inwestycji w centrali KRUS. Drugi na liście jest Jerzy Żukowski, radny powiatu wyszkowskiego.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy