Reklama

Poseł Kukiz'15: PiS popadło w "samozachwyt"

PiS często przyświeca słuszny cel, ale proponowane przez partię rozwiązania są niewłaściwe – mówił w poniedziałek w Szczecinie poseł Kukiz’15 Jarosław Porwich. Według niego, problemem PiS są "buta i arogancja".

"Bardzo często PiS przyświeca słuszny cel i słuszna idea" - powiedział Porwich na otwartym spotkaniu z sympatykami ugrupowania. "Chcą niby zrobić dobrze - bo w środkach masowego przekazu brzmi to wspaniale - natomiast my mamy dylemat, czy głosować za i wcisnąć zielony przycisk, czy przeciw, czy się wstrzymać" - dodał tłumacząc, że dylematy wynikają z tego, iż idea jest słuszna, ale proponowane rozwiązania do niczego.

Według Porwicha, poprawki składane przez Kukiz’15 do projektów ustaw PiS są "odrzucane w czambuł". "Mamy wrażenie, że oni myślą (PiS), że są najlepsi, najpiękniejsi i najmądrzejsi, a tak nie jest. Nie ma ludzi nieomylnych; my musimy szukać optymalnych rozwiązań" - podkreślał. Jego zdaniem, PiS popadł w "samozachwyt". "Dostrzegamy niestety dużą butę i arogancję PiS. (...) Mamy nadzieję, że to się u nich skończy, że się zreflektują, ale na dziś nie widać przesłanek ku temu" - dodał.

Reklama

Porwich podkreślał także, że posłowie Kukiz’15 głosują w Sejmie w sposób wolny w przeciwieństwie do posłów PiS, PO, Nowoczesnej i PSL, którzy głosują "na rozkaz".

Obok Porwicha w spotkaniu z mieszkańcami miasta uczestniczyli także inni posłowie ugrupowania: Andrzej Kobylarz, Sylwester Chruszcz i Stefan Romecki.

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy