Reklama

Poseł Krzysztof Sitarski opuszcza klub Kukiz'15

Poseł Krzysztof Sitarski opuścił w czwartek klub Kukiz'15. W oświadczeniu w mediach społecznościowych Sitarski podkreślił, że jego decyzja jest związana z tym, że Kukiz'15 "nie spełnia obecnie założeń idei, dla których wstąpił do ruchu".

Sitarski poinformował, że złożył w czwartek do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego oświadczenie o wystąpieniu z klubu Kukiz'15. "W tej chwili jestem posłem niezrzeszonym" - dodał.

O swojej decyzji poseł poinformował również w oświadczeniu opublikowanym na Facebooku. 

"Według mnie pozycja Ruchu Obywatelskiego Kukiz’15 nie spełnia obecnie założeń idei, dla których zrezygnowałem z dotychczasowego życia zawodowego i poświęciłem się w całości pracy na rzecz obywateli" - czytamy w oświadczeniu.

"Miałem nadzieję, że doświadczenia związane z wyborami, zarówno samorządowymi jak i do Parlamentu Europejskiego, zmienią styl zarządzania klubem oraz przypomną nam o idei, dla której szliśmy pod marką Kukiz'15. Zabrakło determinacji, a także woli negocjacji. Bo to jest istotą prowadzenia rozsądnej polityki i skuteczności działania. Od pierwszego dnia Paweł Kukiz nie dostrzegał wartości dodanej w osobach, które miały swoje zdanie" - dodał.

Reklama

Sitarski poinformował, że do końca kadencji będzie pracował m.in. nad zlikwidowaniem opłat za wjazd do stref czystego transportu, obniżeniem obciążeń podatkowych dla pojazdów nisko i zeroemisyjnych, zwiększaniem możliwości wykorzystania energetyki odnawialnej przez obywateli i walką z wysokimi cenami energii elektrycznej.

Po opuszczeniu przez Sitarskiego klubu Kukiz'15 będzie on liczył 25 posłów. 

PAP

Reklama

Reklama

Reklama