Reklama

Reklama

Poseł Konfederacji z maseczką na oczach. "Jednak się przydają"

"Maseczki jednak się przydają" - napisał na Twitterze poseł Konfederacji Konrad Berkowicz, załączając swoje zdjęcie z pociągu w maseczce nałożonej na oczy. "Chwali się swoim brakiem empatii i rozumu" - skomentował jego zachowanie Robert Biedroń.

Badania potwierdziły 17 156 nowych zakażeń koronawirusem - podało w czwartek Ministerstwo Zdrowia. Resort przekazał, że zmarło 616 osób z COVID-19. Dzień wcześniej liczba zgonów wyniosła 775.

Tymczasem poseł Konfederacji zamieścił na Twitterze swoje zdjęcie z pociągu. Konrad Berkowicz ma na nim maseczkę, ale nałożoną na... oczy.

"Maseczki jednak się przydają" - podpisał zdjęcie.

"Minionej doby na COVID zmarło 775 osób. 775 osób zabraknie jutro przy stołach wigilijnych Tymczasem Poseł Berkowicz świetnie się bawi i chwali się swoim brakiem empatii, rozumu a przede wszystkim elementarnej odpowiedzialności Poseł na Sejm RP" - napisał na Twitterze poseł Lewicy Robert Biedroń, komentując fotografię.

Reklama

"Szczepienie czyni wolnym"

Berkowicz dał się poznać jako przeciwnik restrykcji. W grudniu pod Sejmem zorganizowano protest, w którym uczestniczyli posłowie koła Konfederacji: Robert Winnicki, Konrad Berkowicz, Janusz Korwin-Mikke, Artur Dziambor i Grzegorz Braun. Protest przeciwko obostrzeniom i paszportom covidowym zorganizowano pod hasłem "Stop segregacji sanitarnej".

Na nagraniach z wydarzenia widać, jak uczestniczący w nim posłowie Konfederacji stoją przy transparencie mającym przypominać bramę do niemieckiego obozu Auschwitz. Napis "Arbeit macht frei" (praca czyni wolnym) zastąpiono napisem "Szczepienie czyni wolnym".

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy