Reklama

Reklama

Poseł KO Killion Munyama składa mandat. Znamy powód

Kilion Munyama (KO) jeszcze w czerwcu obejmie stanowisko w Europejskiej Służbie Działań Zewnętrznych, gdzie będzie zajmować się relacjami UE-Afryka - poinformował w piątek rzecznik PO Jan Grabiec. W Sejmie Munyamę zastąpi były poseł Zbigniew Ajchler.

- Poseł Koalicji Obywatelskiej Kilion Munyama złożył mandat posła na Sejm RP w związku z tym, że wygrał konkurs na stanowisko w Europejskiej Służbie Działań Zewnętrznych, gdzie ma zajmować się relacjami Unia Europejska - Afryka. Nowy urząd ma objąć już 15 czerwca - powiedział Grabiec.

Kto go zastąpi?

Jak dodał, Munyamę w klubie KO zastąpi były poseł Zbigniew Ajchler. - Ślubowanie poselskie ma złożyć na posiedzeniu Sejmu 15 czerwca - przekazał rzecznik Platformy.

Killion Munzele Munyama - ekonomista, dr hab. nauk ekonomicznych pochodzi z Zambii (urodził się w 1961 r. w Makali, w dawnej Federacji Rodezji i Niasy). W Sejmie zasiadał od 2011 r. W obecnej kadencji pracował w Komisji Spraw Zagranicznych.

Reklama

Zbigniew Ajchler (ur. w 1955 r. w Szamotułach, woj. wielkopolskie) był posłem w poprzedniej kadencji Sejmu (2015-2019). Jest absolwentem Akademii Rolniczej w Poznaniu. W przeszłości był radnym sejmiku wielkopolskiego; należał wówczas do SLD. Jest bratem obecnego posła Lewicy Romualda Ajchlera.

Europejska Służba Działań Zewnętrznych (ESDZ) jest unijną służbą dyplomatyczną. Odpowiada za stosunki dyplomatyczne UE z państwami spoza UE oraz prowadzi politykę zagraniczną i bezpieczeństwa UE.


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy