Reklama

Reklama

Porwanie 3-letniego Fabiana. Prokuratura przygotowała Europejski Nakaz Aresztowania ojca

Europejski Nakaz Aresztowania ojca 3-letniego Fabiana, porwanego w zeszłym tygodniu przygotowała radomska prokuratura - dowiedział się reporter RMF FM. Mężczyzna jest już poszukiwany listem gończym, jednak są sygnały, że może ukrywać się za granicą.

Najpewniej dziś do sądu trafi wniosek o wystawienie ENA. Na razie - jak usłyszał reporter RMF FM - kompletowane są ostatnie dokumenty, które zostaną dołączone do nakazu. Jego wydanie sprawi, że ojciec Fabiana będzie poszukiwany w całej Europie.

Krzysztof Zasada dowiedział się też, że śledczy zaskarżyli decyzję sądu, który odmówił zastosowania aresztu wobec trojga podejrzanych o udział w porwaniu chłopca. To kobieta i dwaj mężczyźni zatrzymani w zeszłym tygodniu. Postawiono im zarzuty uprowadzenia i pozbawienia wolności dziecka. Mieli przy tym działać w porozumieniu. Sąd jednak zdecydował, że mogą odpowiadać z wolnej stopy.

Reklama

3-letniego Fabiana uprowadziło tydzień temu rano sprzed bloku na jednym z osiedli w Radomiu trzech mężczyzn. Wyrwali dziecko matce i zabrali do samochodu, którym odjechali w nieznanym kierunku.

W związku z uprowadzeniem 3-latka uruchomiony został Child Alert - system szybkiego rozpowszechniania informacji o zaginionym dziecku.

Po południu we wtorek na policyjny fax przesłane zostało pismo podpisane przez ojca chłopca, w którym oświadczył on, że dziecko przebywa z nim. Mężczyzna zadzwonił także do redakcji RMF FM. "Fabianek jest ze mną. Ja Fabiana nie mam zamiaru oddać, bo ja muszę dziecku zrobić badania. Od pół roku nie wiem, co dzieje się z moim synkiem" - powiedział ojciec 3-latka. "Zabrałem go dzisiaj od matki, ponieważ synka nie widziałem od pół roku. Matka doskonale wiedziała, że to ja wziąłem dziecko od niej dzisiaj rano" - mówił mężczyzna.

Reklama

Reklama

Reklama